Potížista Kanye West zazpívá na předávání cen MTV

Redakce

Americký rapper Kanye West vystoupí 12. září živě při udělování hudebních cen MTV (MTV Video Music Awards). Pořadatelé řekli, že "fanoušci neodtrhnou oči ze scény, když uvidí, co má rapper pro své publikum připraveno." Kanye West, který letos na podzim vydává novou desku, na sebe naposledy upozornil během loňského ceremoniálu MTV Video Music Awards. Tehdy byla jako vítězka ženské popové kategorie vyhlášena Taylor Swift, West ale skočil na pódium a do mikrofonu zahlásil, že vyhrát měla Beyoncé.
Za své jednání se kontroverzní rapper od té doby několikrát omluvil. Po bezprostřední omluvě na svém blogu vyjádřil lítost v talk show Jaye Lena, kde usoudil, že si potřebuje "dát na chvíli pauzu, aby rozebral a zlepšil svůj život". Zpěvačce se West omluvil osobně. Hudební servery přesto v posledních týdnech pokládají otázku, zda by ho měla MTV nechat vystoupit naživo.
West je letos nominován jednou za spolupráci s nováčkem Drakem, Lil Waynem a Eminemem na hiphopovém hudebním klipu k písni Forever. Také Taylor Swift má jednu nominaci – za nejlepší videoklip. MTV ještě neoznámila, zda bude zpívat. Nejvíce nominací, třináct, letos získala excentrická hvězda Lady Gaga, osm nominací má Eminem. (sli)

Podívejte se na klip Forever