Povedený večírek v rytmu Two Door Cinema Club

ondrejbambas

Poprvé se severoirští indie rockeři Two Door Cinema Club předvedli loni na Rock for People, první klubový koncert - a hned vyprodaný - ale na české půdě odehráli až včera v Lucerba Music Baru. I díky nadějným britským kapelám The 1975 a Dog Is Dead se jim premiéra povedla na výbornou.

Dveře do klubu jsou v osm hodin večer stále zavřené. Fronta se táhne směrem do Vodičkovy ulice, trochu netypicky ale zahýbá směrem ke Spálené, nikoliv k Václavskému náměstí. Půl hodiny na to už však startují manchesterští The 1975. Kdo přišel pozdě, připravil se o hodně zajímavou předkapelu.

The 1975 natočili dvě EP a třetí vyjde co nevidět. Půlhodinový set začali písní The City, kterou frontman Matthew Healy odzpíval s cigaretou v puse. Bezděčným projevem ála James Dean, aktuálním singlem Chocolate a hitovkami Settle Down a Sex, které si zazpívali i někteří fanoušci, dokázal, že tahle kapela by mezi stovkou dalších britských kytarovek nemusela zapadnout.

Přátelská atmosféra nepanovala jen v publiku, ale i mezi kapelami; při přestavbě si muzikanti navzájem pomáhali s nástroji a v půl desáté tak bez problému nastoupili Dog Is Dead z Nottinghamu. Odklon od tuctového indiepopu přišel až v druhé čtvrthodině díky hitu Glockenspiel Song, v němž vzal baskytarista do ruky saxofon.

Poslechněte si Two Door Cinema Club

Two Door Cinema Club mají na aktuálním turné neměnný seznam skladeb, takže ti, kteří se před koncertem podívali na setlist.fm, věděli, co je čeká. Loňské letní festivaly absolvovala kapela ještě před vydáním alba Beacon (recenze), posluchači se tak s novinkami teprve seznamovali. Nyní, půl roku po vydání, už nové skladby rovnocenně doplňují starší. A všechno dohromady dobře funguje; publikum nadšeně reagovalo jak na klasiku Undercover Martyn a What You Know, tak na nedávno vydané Sun nebo Sleep Alone, jíž svůj set Two Door Cinema Club odstartovali. V Lucerna baru se včera prostě nadšeně skákalo i zpávalo. Co na tom, že v Do You Want It All? se úplně nepovedl doprovodný vokál a při Settle vypadl na prvních několik vteřin mikrofon, to pro fanoušky nebylo žádné neštěstí.

Jak se ukázalo, Two Door Cinema Club připravili tuzemskou zastávkou hezký večer nejen mladým slečnám, ale i bromance skupinkám, jichž bylo v hledišti také dost. Zafungovala i volba předkapel, fanouškům se představily zajímavé kapely, na jejichž samostatný koncert by přišel jen zlomek z nich.

Two Door Cinema Club
Support: The 1975, Dog Is Fead
Praha, Lucerna Music Bar, 26. února 2013

Seznam skladeb: Sleep Alone, Undercover Martyn, Do Yo Want It All? This Is the Life, Wake Up, You´re Not Stubborn, Settle Sun, Pyramid, I Can Talk, Costume Party, The World Is Watching, Next Day, Something Good Can Work, Handshake, Eat That Up, It´s Good For You, Someday, Come Back Home, What You Know