Pozvánka: Festival Na cestě je tradičním kulturním svátkem

Redakce

Festival Na cestě je již tradičním kulturním svátkem v srdci Slezska – v Opavě. Jedná se o událost, kterou každoročně již devět let pořádají studenti třetího ročníku Kulturní dramaturgie se zaměřením na divadlo Slezské univerzity v Opavě. Letos s podtitulem K Tvému srdci.

Na cestě je multižánrovým svátkem, na který se kulturní nadšenci mohou vždy těšit v říjnu každého roku. Ani letos slovu multižánrový nezůstávají studenti kulturní dramaturgie nic dlužni.

Kromě tradičního divadla se návštěvníci mohou těšit také na hudební vložky, malířskou výstavu, poezii nebo workshopy, které mají obohatit tělo i mysl. Letošní ročník padl na dny od 12. do 15. října a program je skutečně bohatý, protože studenti pro letošek spolupracují s Opavskou kulturní organizací OKO, která také pomohla mnohými výstupy zatraktivnit celý program v rámci další o něco globálnější akce s názvem Malá inventura.

Předsevzetím pro letošní ročník byla snaha dovést pro každý festivalový den alespoň jednu inscenaci, která by měla být vrcholem daného dne. V Opavě věří, že se jim to podařilo. V pondělí se mohou diváci těšit na studenty z DAMU s jejich inscenaci Maryšo! Evo! Dom!, v úterý se pro změnu zabrousí do lokálních luhů a hájů a uskupení GAFA složené z umělců Slezského divadla v Opavě představí svou prvotinu s názvem Ta moje Lolita.

Ve středu přijede se svou one woman show Milena má problém hvězda seriálu Ulice Šárka Vaculíková a konečně ve čtvrtek bude například vrcholit projekt 3jsou3 inscenací známého autorského dua Michaela Doleželová a Roman Vencl s názvem GAME OVER. Projekt 3jsou3 je projektem ryze studentů kulturní dramaturgie, kteří měli za úkol vybrat texty, chopit se nejen dramaturgie a režie, ale také si v převážné většině zahrát, aby ukázali, že jsou připraveni vplout ze školních zkušeben na prkna profesionálního divadla. Pokud tedy budete mít v říjnu cestu přes slezskou krásku jménem Opava, jistě se zastavte.