Prago Union vydají na podzim desku V barvách

Redakce

Už se vám oposlouchala skvělá loňská deska Prago Union Dezorient Express? Tak se těšte na začátek školního roku. V tu dobu by se měla ven dostat nová nahrávka V barvách.

Na novince se Prago Union vydají novým směrem, rozhodli se totiž natočit koncepční desku. Tématem jsou barvy. Základním východiskem se podle rappera Kata stala věta Jestliže barvy hrají a tóny malují, musí se to dát i nahrát.  

„Vnímání barev je samozřejmě individuální věc,“ říká Kato. „V Barvách se to ale nesnažím nijak rozporovat. Doufáme, že posluchač tak trochu přistoupí na naší hru, beztak je to pro jeho zábavu. Lidé mají například asociované barvy ke dnům v týdnu, ale najdete málokoho, kdo by to měl stejně jako vy."

Tracklist desky V barvách: 1. Černobílá,  2. Černá, 3. Modrá, 4. Zelená,  5. Žlutá,  6. Bílá,  7. Hnědá,  8. červená, 9. Fialová,  10. Vybarvená, 11. Složená, 12. Matná vs. Metalíza, 13. Tónovací

Album Dezorient Express bylo první nahrávkou Prago Union po pěti letech. Uspělo u posluchačů i kritiků, od kterých si odneslo žánrovou cenu Anděl. Od vydání Dezorient Expressu odehráli Prago Union přes 100 koncertů, na kterých je vidělo přes 100 tisíc lidí. (sli)

Poslechněte si koncertní ukázku z desky V barvách