Praha uctila Jacksonovu památku


Stovky fanoušků dnes odpoledne přišly na Staroměstském náměstí v Praze uctít památku amerického zpěváka Michaela Jacksona, který ve věku 50 let ve čtvrtek náhle zemřel v Los Angeles. Na pietní vzpomínku se svolali přes komunitní internetové stránky Facebook.

Michael Jackson a jeho tanecVzpomínková akce spojená s úmrtím Michaela Jacksona na Staroměstském náměstí začala v 15 hodin. Podle odhadů ČTK i jednoho z policistů se jí účastnilo asi 500 až 800 lidí. U pomníku mistra Jana Husa fandové zapálili svíčky, pokládaly se tam květiny. Přibývají také plyšové hračky a vzkazy Jacksonovi.  Pořadatelé vzpomínky na někdejšího "krále popu" přivezli do centra Prahy reprobedny, Staroměstským náměstím se tak rozléhaly Jacksonovy největší hity. Někteří fanoušci, mezi nimiž převažovali mladí, tancovali. Některý z chlapců či dívek občas dojetím plákal. K vidění byli ii lidé převlečení jako Jacksonovi dvojníci. "Umřela s ním půlka mého života, vůbec nevím, co bez něho budu dělat. V našich srdcích bude žít dál," řekl  jeden ze zpěvákových dvojníků. Většina účastníků akce, která přilákala pozornost i zahraničních návštěvníků Prahy, si ale Jacksona připomínala s úsměvem.

Měsíční chůzí pod Eiffelovku
Pietní akce k uctění památky Jacksona se po celém světě konají již od pátku. Například v Paříži je na dnešek ve stejnou dobu jako v Praze naplánován "rozlučkový moonwalk" pod Eiffelovou věží, který má připomenout měsíční chůzi – slavný taneční prvek z Jacksonovy dílny.
Poctu zesnulému zpěvákovi průběžně vzdávají i účastníci hudebního festivalu v britském Glastonbury. Jacksonovu památku uctí dnes i při předávání cen BET, jimiž se v USA oceňují představitelé různých uměleckých i dalších oborů tmavé pleti i jiných minorit. (sli)

Témata: