Pražská muzejní noc je tu, nabízí koncerty, workshopy i blešák

Redakce

Nezapomeňte, že dnes – tedy v sobotu 13. června – večer probíhá Pražská muzejní noc! Galerie a muzea jsou otevřené od 19:00 do jedné do rána a návštěvníkům kromě běžných expozic nabídnou i leccos navíc – od občerstvení přes koncerty až po různé workshopy.

Třeba v Museu Montanelli v Nerudově ulici, kde běží výstava Na Film!, se bude konat filmový blešák, v Národní technické knihovně v Dejvicích si zase budete moci nechat potisknout triko. Už jste zapomněli, jak vypadá nočník? Pak by vás mohla bavit expozice 1700 kousků v Muzeu historických nočníků a toalet pod Vyšehradem. Některé z nich nedávno pokreslili přední čeští výtvarníci.

Džungli výstavních tipů vás letos provede speciální aplikace Moje muzea a Moje noc, díky níž si můžete vytvořit přehledný harmonogram večera a vybrat si doprovodné programy.

Do akce s pořadových číslem 12 se letos zapojí 48 pražských institucí, jejich seznam najdete tady. Vstupné je zdarma, návštěvníky bude po galeriích rozvážet jedenáct speciálních linek s centrem na Staroměstské. (red)