Pražské „Ostrovy“ prosí fanoušky o příspěvek na festivalové centrum

Redakce

Pražský festival United Islands (19. – 21. 6.), který se po loňských povodních opět vrací do centra Prahy, žádá své příznivce o finanční příspěvek na stavbu finančně náročného festivalového centra a dvou hlavních stagí v Kinského zahradě. Sbírka na serveru Hithit.cz si sebevědomě dala za cíl vybral 1,6 milionu korun. Ve videu akci podporují například rapper Vladimir 518, Matěj Ruppert z Monkey Business nebo Markéta Foukalová z Lanuga.

Dříve se festival spoléhal hlavně na finance od České spořitelny, jejíž jméno nesl. Spořitelna je i nyní vedená na pozici generálního partnera, o další prostředky však pořadatelé musí žádat jinde. "Chceme se letos více spolehnout na fanoušky," říká mluvčí akce Vlastimil Beránek. "Není to tak, že když peníze nevybereme, hlavní hvězdy v Praze nevystoupí. Jen bychom jejich koncerty museli přesunout na už existující scény," dodává. Řeč je přitom o koncertu dvacetileté britské zpěvačky Elly Eyre, což je jeden z objevů ostrovní scény plus  spolupracovnice tanečního projektu Rudimental, a argentinského hudebního "tango klubu" Bajofondo.

Podle Beránka by Kinského zahrada tvořila pomyslný střed "hudebních stanovišť", která budou rozmístěná na ose Vltava – Petřín. Kromě zmíněné britské zpěvačky a argentinského tangu klubu na letošních Ostrovech zahrají: Childhood (UK), Heymoonshaker (UK), Ritchie Ruftone (UK), Hugo Kant (F), Ohm Square, Sklenik, ILLE, Adrian T. Bell, Dena (Bul), Voila!, When We Are Wild (NL), The Dumplings (PL), Manon Meurt, Never Sol či Astrid North (DE). 

Hvězdou loňského ročníku, jež musel být kvůli záplavám přesunutý od Vltavy do parku Ladronka, byl soulový zpěvák Aloe Blacc. Přečtěte si o jeho nové desce Lift Your Spirit. (sli)