Pražské Rock Café je před otevřením

Redakce

Jedna z nejdůležitějších pražských hudebních scén, klub Rock Café na Národní třídě, by měl po dvou letech opět začít fungovat v plném rozsahu. Kolaudace přestavby, jež měla odhlučnit koncertní sál, je v plánu na pátek 11. února 2011. Jednatel klubu Pavel Svoboda věří, že tentokrát se klub už doopravdy podaří otevřít. "Záleží na Praze 1, jestli dodá všechny podklady," řekl. V době kolaudace podle něj bude zbývat dokončit ještě drobné nedodělky, které se však netýkají hlukového zatížení, ale akustiky.

Klub od poloviny prosince funguje ve zkušebním provozu, má za sebou i zkušební měření hygieniků. Nová rekonstrukce stála 20 milionů korun, což je však podle zástupců Prahy 1 neúměrně moc.  

Jednou už se tu odhlučňovalo
Klub byl v minulosti již jednou odhlučněn. Za práce tehdy radnice Prahy 1 zaplatila pět milionů korun. Úprava se ale ukázala jako nedostatečná. Objevily se dokonce hlasy, že potíže s hlukem částečně způsobila tato úprava, protože přenášela vibrace do zdí.

Rock Café muselo přerušit provoz v dubnu 2009. Minulé vedení pražské radnice slibovalo opravu dokončit nejprve do září předminulého roku, termín pak několikrát odsunulo. (sli)

swipe helper

Mezi články můžete přecházet pohybem prstu na displeji do stran

zavrit