Pražské Rock Café je před otevřením

Redakce

Jedna z nejdůležitějších pražských hudebních scén, klub Rock Café na Národní třídě, by měl po dvou letech opět začít fungovat v plném rozsahu. Kolaudace přestavby, jež měla odhlučnit koncertní sál, je v plánu na pátek 11. února 2011. Jednatel klubu Pavel Svoboda věří, že tentokrát se klub už doopravdy podaří otevřít. "Záleží na Praze 1, jestli dodá všechny podklady," řekl. V době kolaudace podle něj bude zbývat dokončit ještě drobné nedodělky, které se však netýkají hlukového zatížení, ale akustiky.

Klub od poloviny prosince funguje ve zkušebním provozu, má za sebou i zkušební měření hygieniků. Nová rekonstrukce stála 20 milionů korun, což je však podle zástupců Prahy 1 neúměrně moc.  

Jednou už se tu odhlučňovalo
Klub byl v minulosti již jednou odhlučněn. Za práce tehdy radnice Prahy 1 zaplatila pět milionů korun. Úprava se ale ukázala jako nedostatečná. Objevily se dokonce hlasy, že potíže s hlukem částečně způsobila tato úprava, protože přenášela vibrace do zdí.

Rock Café muselo přerušit provoz v dubnu 2009. Minulé vedení pražské radnice slibovalo opravu dokončit nejprve do září předminulého roku, termín pak několikrát odsunulo. (sli)