Pražský festival United Islands bude největší v historii

Redakce

Letošní ročník pražského "ostrovního" festivalu United Islands (23. – 25. 6. 2011) bude podle organizátorů největší v osmileté historii. Zúčastní se ho přes 150 kapel a interpretů, kteří se představí na devíti scénách.

Headlinerem festivalu budou električtí Britové Audio Bullys, kteří zahrají v sobotu 25. června od devíti večer na Střeleckém ostrově. Těšit se ale můžete i na řadu českých kapel, například Prago Union, Republic of Two nebo Kazety.

Mezi nově potvrzená zahraniční jména pak patří objev britské kytarové indie scény Archie Bronson Outfit, mladá generace afgánského rapu z Londýna Afghan New Generation, portugalská fado skupina Deolinda nebo americký producent nezávislé elektroniky Guidance Counselor. Program festivalu si můžete prostudovat tady.

"Specifikem letošního ročníku je nejsilnější účast zahraničních interpretů za posledních několik let," dodal k účasti hlavní dramaturg festivalu David Gaydečka.

Festival se letos rozroste o dva nové pontonové ostrovy a pomyslný ostrov na zahradě polského velvyslanectví, kde vyroste další hlavní scéna. Akce na ostrovech na Vltavě a v přilehlém okolí budou zadarmo.

United Islands odstartují 23. června takzvanou klubovou nocí. Ta proběhne ve dvaceti pražských podnicích. (sli)

Audio Bullys – Only Man