Pražský výběr chystá návrat, Straku v hrsti a řadu překvapení

Redakce

Šestileté čekání na návrat legendární kapely na pódia se krátí. První koncert turné Pražský výběr 2012 proběhne v pražské Tipsport areně za týden, v pátek 9. listopadu 2012.

"Všichni v kapele jsme pozitivně naladěni, těšíme se na koncerty i na diváky. Souvisí s tím ale i určitá míra odpovědnosti, protože například pražský koncert je až na pár posledních desítek míst vyprodaný. Budeme se snažit dostat z nás všech to nejlepší,“ slibuje frontman Michael Kocáb.

Poslechněte si Pražský výběr v YouRadiu

Po Praze budou následovat akce v Ostravě (13. 11., hala Sareza), Brně (21. 11., Kajot arena) a Pardubicích (24. 11., ČEZ arena).

Na koncertech nebude chybět nikdo z původní sestavy. Zpěváka a klávesistu Michaela Kocába, kytaristu Michala Pavlíčka a baskytaristu Viléma Čoka budou jistit hned dva bubeníci – Klaudius Kryšpín a Jiří Hrubeš, kteří se budou střídat a zahrají i společně. Coby hosté by se měli zúčastnit také Jiří Tomek a s největší pravděpodobností i Ondřej Soukup, jedni z prvních členů Pražského výběru.

Návštěvníci koncertu uslyší všechny písničky ze zásadního alba Straka v hrsti a z druhé desky Výběr ve stejném pořadí a aranžích jako na albech. Skladby Bangabasava nebo Nádraží přitom naživo zazní vůbec poprvé.

Lístky na koncert seženete například přes Ticketportal v cenách od 390 do 590 Kč. (sli)