Pražský výběr bude hrát v původní sestavě

Redakce

Michael Kocáb a Michal Pavlíček se usmířili a Pražský výběr v původní sestavě zahraje na podzim několik koncertů. Začíná se 11. listopadu 2012 v Tipsport aréně na Výstavišti v Praze.

Dvojice Kocáb a Pavlíček spolu přestala komunikovat před šesti lety, když se ukázalo, že údajná dohoda o roční pauze neplatí a Kocáb hodlá pokračovat sám s jiným kytaristou. Pavlíček se prý o všem dozvěděl až z médií. Kocáb pak založil novou skupinu nazvanou Pražský výběr II.

"Od začátku jsem tvrdil, že nejvíce másla na hlavě měl kvůli rozpadu Pražského výběru Michael Kocáb, a tím pádem by měl s podanou rukou měl přijít on jako první, což se stalo. Po určitém vyjasnění a podmínkách, které jsme s Michalem Pavlíčkem měli, jsme se rozhodli pokračovat dál," řekl baskytarista Vilém Čok. Dodal, že turné přispěje k "narovnání vztahů" a možná i další spolupráci.

Pavlíček dodal, že poprvé si s Kocábem stiskl ruku po šesti letech na pohřbu exprezidenta Václava Havla. "Do určité míry to byla iniciativa Václava Havla, který se nás snažil dát dvakrát dohromady. Jednou si s námi dal schůzku a podruhé to bylo formou osobního dopisu."

Pražský výběr live:
9. 11.
Praha, 13. 11. Ostrava, 15. 11. Bratislava, 21. 11. Brno, 24. 11. Pardubice

Pražskému výběru vyšla nedávno v reedici legendární deska Straka v hrsti. Poslechněte si ji v YouRadiu. (sli)