Před Metallikou zahrají na festivalu Aerodrome Alice In Chains

Redakce

Aerodrome festival se rozrůstá o další účinkující. Před Metallikou, jejímž vystoupením program na holešovickém Výstavišti 8. července vyvrcholí, vystoupí také grungeoví průkopníci Alice In Chains, finští králové melodického death metalu Children Of Bodom a naděje norské metal-rockové scény Kvelertak. Vstupenky na festival seženete od 990 korun.

Metallica přijede v červenci 2014 do Prahy, odehraje koncert na přání
Poslechněte si Alice In Chains a Metallicu v Youradiu

Americká skupina Alice In Chains se spolu s dalšími rodáky ze Seattlu – Nirvanou, Pearl Jam a Soundgarden – zapsala do hudebního povědomí počátkem  90. let, kdy se stala spoluprůkopnicí žánru jménem grunge.  Alice In Chains vydali pět desek, loňská novinka The Devil Put Dinosaurs Here debutovala v Billboard TOP 200 na 2.místě.

Na své by si v Praze měli přijít i fanoušci melodického metalu, finská pětice Children od Bodom, která funguje už přes dvacet let, tu zahraje ze svých osmi desek. Za sebou už tihle populární Finové mají účinkování společně s Megadeth, Slayer či Judas Priest.

Ze severu je i šestičlenná skupina Kvelertak, která na norskou metalovou scénu vstoupila v roce 2007. Před třemi lety si skupina odnesla ocenění norský "objev roku". Loni podepsala smlouvu s labelem Roadrunner Records, u nějž vydala v březnu druhé album. (sli)