Premiéra nové bondovky bude už ve čtvrtek!

Redakce

Tisíce fanoušků se minulý týden v Británii vypravily na premiéru napjatě očekávané bondovky s pořadovým číslem 24, a to téměř tři roky poté, co se v kinech objevil dosud poslední díl kultovní filmové série o agentovi 007. My se premiéry v ČR dočkáme už zítra.

V hlavní roli snímku Spectre je opět Daniel Craig, kterému jako jeho protivník tentokrát sekunduje Christopher Waltz. Oba se spolu s dalšími členy filmového štábu zúčastnili slavnostní premiéry v londýnské Royal Albert Hall, kam mimo jiné zavítal i princ William s manželkou Kate a princ Harry.

„Netrpělivě čekám, až lidé film uvidí. Moc nerad se vidím na plátně, ale Jamese Bonda hraji hrozně rád,“ řekl při příchodu Craig. Oblečen v tmavém smokingu pak rozdával autogramy a pózoval fanouškům u červeného koberce vedoucího k prestižnímu sálu.

„Být součástí takové tradice je neuvěřitelné,“ svěřila se novinářům Monica Bellucci, která se ve svých 51 letech stala nejstarší bondgirl celé série.

„Je to sen, který se stává skutečností,“ prohlásila ke své účasti v bondovce 30letá Lea Seydoux, představitelka jedné z nových bondgirls, která si pro premiéru zvolila třpytivě zlatavou robu s volnými zády. Na premiéře nechyběli ani držitel dvou Oscarů Waltz a další hvězdy snímku včetně jeho režiséra Sama Mendese.

Spectre je jednou z nejočekávanějších premiér letošního roku. Předchozí bondovka Skyfall, která rozbila dosavadní klišé o nezranitelném agentovi a ukázala Bonda v jeho slabé chvilce, dosáhla rekordních tržeb – přes miliardu dolarů. Kasovním trhákem se asi stane i pokračování série, v němž se poprvé po 20 letech v roli Bondovy šéfky „M“ neobjeví Judi Dench, ale její nástupce Ralph Fiennes.

Pro 47letého Craiga bude naopak Spectre už čtvrtým vtělením do kůže agenta, jehož před ním ztvárnili Pierce Brosnan, Timothy Dalton, Roger Moore, George Lazenby a Sean Connery. James Bond dostává v novém snímku záhadný odkaz z minulosti, který ho přivede na stopu známé zločinecké organizace.

Postupně rozplétá složitou pavučinu lží, aby nakonec odhalil děsivou pravdu o Spectre, uvádějí skoupě distributoři. Očekávání kolem filmu posilují i filmoví kritici.

Ti už nějakou dobu pějí na Spectre chválu a tvrdí, že jde o stylový návrat k bondovské klasice. „Bond a Daniel Craig jsou zpátky v neuvěřitelně vzrušujícím, působivém, téměř operně gradovaném dobrodružství agenta 007,“ sliboval nedávno recenzent listu The Guardian Peter Bradshaw.

Velkolepé vyznění si producenti pokusili zajistit velkolepým rozpočtem: film údajně stál téměř 300 milionů eur (asi osm miliard korun), natáčelo se v Římě, v Mexiku, v rakouských Alpách či v Maroku a diváky mají opět ohromit nejrůznější technické vychytávky a samozřejmě i luxusní automobily. Už předem si proto lze vsadit, že směs filmové akce, suchého humoru, napětí a elegance agenta s povolením zabíjet bude opět fungovat.

Video: Takto to vypadalo na natáčení nového Bonda

Film a móda: Který Bond je nejvíc šik?