Prezident Vojtěch Dyk: Nastává diktatura lásky, pravdy a zpěvu

Redakce

Novým prezidentem České republiky se stal frontman kapely Nightwork Vojtěch Dyk. Zvolen byl už po deseti minutách od otevření volebních místností.

"Proč být stále nespokojený s někým jiným? Raději budu panovat sám. Ušetřím si spoustu starostí s nadáváním na druhé. Poddaní, těšte se! Nastává diktatura lásky, pravdy a zpěvu,“ vzkazuje nově zvolený PreziDyk.

Vojtěch Dyk: Nová hymna (Hradu pán)

Jak si to nyní Dyk s Českou republikou představuje (místo svatýho Víta bude hala krytá), to si poslechněte v prezidentské písničce Hradu pán, kterou pro něj složili přátelé z kapely František Soukup a Jakub Prachař. Ty si – spolu s dalšími spoluhráči Jakubem Antlem, Ondřejem Slukou a Janem Maxiánem – zvolil Dyk jako poradce.

"Do úřadu nastoupí člověk, který sice není fyzicky tak atraktivní, ale je plný morálních hodnot, zásad a upřímných slov. Je to nadpozemská bytost s nedozírně přítulnou povahou," říká František Soukup. „Vojta Dyk investoval všechny peníze z nejmenované reklamy na mobilního operátora do úplatku a zdařilo se mu vyhrát," dodává.

Podrobnosti z Hradu přinese pravidelný seriál Lokal PreziDyk. První díl shlédněte

. (sli)