Příběh o pejskovi, který pomáhal vojákům rozpoznávat letadla

mim

Přečtěte si příběh o Gunnerovi. Pejskovi, který byl neskutečně šikovný!

Gunnerovi bylo šest měsíců, když ho zastihl japonský nálet na přístav Darwin. Japonci tehdy potopili  a zabili mnoho lodí. Gunner vyvázl jen se zlomenou nohou a skončil v péči letce Percyho Westcotta.

Ten ho vzal k vojenskému doktorovi, ale ten psa odmítl ošetřit. Mohl totiž ošetřit jen vojáky s řádným vojenským číslem. Westcott mu tedy dal jménu Gunner a přiřadil mu vojenské číslo 0000 a lékař ho poté ošetřil, píše web Extrastory.cz.

Šikovný pejsek

Westcott si Gunnera nechal a tvořili nerozlučnou dvojici. Gunner se brzy předvedl skvělými zvukovými schopnostmi. Když byl jednou na letišti poklidný den, začal Gunner zběsile štěkat, když v tom se objevily japonské bombardéry a opět shazovaly bomby na Darwin. Gunner je prostě slyšel už z dálky a snažil se na ně upozornit. Asi si pamatoval, kdo mu zlomil nohu…

Stejná situace se opakovala i o dva dny později. Vojáci se na psa začali spoléhat a díky němu byli připraveni na útok dvacet minut před tím, než se bombardéry objevily nad letištěm. Zajímavé je, že když se blížila vlastní letadla, Gunner zůstával v klidu. Jejich motory totiž zněly jinak…

Westcott byl pak převelen do Melbourne, ale Gunner musel zůstat na letišti a dál pomáhat. Co s ním bylo dál, se už neví.

Témata:, , ,