Příběhy nejdivočejších svatebních nocí z celého světa

Lucie Bryndová

Druhů svatebních obřadů je bezpočet. Od národnosti k národnosti, od víry k víře. Svatby se vyvíjí již po tisíciletí, stejně jako jejich tradice a jsou různě modifikovány podle místních zvyklostí. Například Skotové lijí na nevěstu bláto, některé indické ženy se nejprve provdají za strom, a teprve poté za muže. Jiný kraj, jiný mrav. A stejně jako jsou plné zvláštních úkonů samotné obřady, bývají netradiční i zvyky o svatební noci. Jaké jsou ty nejzajímavější svatební tradice z celého světa?

Křest jablkem

Svatební noc Číňanů je plná zábavy. Rodiny nevěsty i ženicha nejprve vtipkují o sexu a potom přichází na řadu smyslné hry. Jednou z nich je hra s jablkem, kdy jeden z hostů drží jablko na provázku a novomanželé se do něj musí pokusit zakousnout. Když se jim to nějakou dobu nedaří, host jablko vytáhne nahoru a pár se namísto toho vášnivě políbí. Což je ostatně smyslem, takže za provázek většinou zatáhne host dříve.

Svatební noc kmene Shona

Svatba začíná den před obřadem. A je pouze na nevěstě, kdy se rozhodne obřad zahájit. Společně se svými příbuznými pak obchází oblečena od hlavy až k patě v bílém vesnici, dokud se venku nesetmí. Jakmile dojde k domu svého ženicha, jeho rodina její příchod přivítá tancem a za doprovodu různých skřeků. V ten moment se oznámí ženichovi, že nevěsta dorazila. To, že nikdo přesně neví, kdy nevěsta přijde, je pro ženicha a jeho rodinu zkouška zvládání krizových situací. Většinou je to první okamžik, kdy se setkává nevěsta s celou rodinou ženicha. Začíná se slavit a oslavy trvají do dalšího dne.

Žertování v Libyi

Libyjská muslimská svatba trvá minimálně pět dní. Její součástí je samozřejmě také svatební noc. První tři dny tráví novomanželé odděleně, každý ve svém domě. Čtvrtý den nevěsta pořádá večírek, na který je pozvaný nejen ženich, ale i jeho přátelé. Během večera jsou všichni přítomní povinni se bavit, křičet a vtipkovat o tom, co se dnes stane za zavřenými dveřmi.

Mučení mrtvou rybou

Někteří Korejci dodržují velmi zvláštní tradici, kdy je ženich povzbuzován k co nejlepšímu výkonu o svatební noci, a to dost divným způsobem. Mlátí ho totiž do chodidel mrtvou rybou. Proč právě do chodidel? Je to místo, kam to prý nejvíce bolí, ale ženicha to má povzbudit. Přátelé mu pak ještě radí, jak nevěstě poskytnout co největší uspokojení o svatební noci.

Berbeři mají obecenstvo

Podobně jako u nás mají Berbeři svatební noc až po svatbě, ale s nepatrným rozdílem. Zatímco u nás jsou novomanželé o svatební noci sami, afričtí novomanželé prožívají svou první společnou noc ve společnosti. Ve velké ložnici se k nim připojí několik manželských párů a dávají jim rady a pomáhají jim zbavit se nervozity a rozpaků ze společného milování. Tyto pokusy trvají i pět dní…

Kdo a kde je můj ženich?

V mnoha afrických zemích je manželství paktem mezi rodinami a novomanželé se poprvé setkávají až v den svatby. A například v Tanzanii zachází ještě dál. Nevěsta se oslav vůbec neúčastní. Zatímco se všichni baví, ona sedí doma a čeká na svého manžela. Ten pak přichází v noci a manželství začíná. Tak tady o romantice řeč fakt být nemůže.