Příběhy sériových vrahů speciál: 6 chladnokrevných zabijáků, které nikdy nedopadli

Kateřina Horáková

Jejich identitu nikdo nezná, často dokonce ani skutečnou podobu, přesto jsou děsiví. Ne každého sériového vraha se totiž podaří dopadnout a následující zabijáci patří právě do této kategorie. Několik z nich možná stále pobíhá mezi námi...

 1. Zodiac
  Asi nejslavnější nedopadený vrah zabíjel na přelomu 60. a 70. let minulého století v Kalifornii. Vyhlížel si buď osamocené ženy v nesnázích, například s porouchaným autem, nebo páry, které zastavily někde stranou, aby se trochu pomuchlovaly. Policii posílal zašifrovaná vodítka k  dopadení, jeho kód ale nikdo nedokázal rozlousknout. Celkem zabil 37 lidí.
 2. Vrah z Long Islandu
  Zabíjet začal roku 1996 a věří se, že zavraždil 10 až 16 lidí. Někteří věří, že je vrah z Long Islandu stále aktivní. Jeho oběťmi jsou prostitutky a prostituti, kteří pracují na pláži Gilgo v New Yorku.
 3. Sběratel kostí z West Mesa
  West Mesa je poušť v Novém Mexiku, kde policie v roce 2009 vykopala ostatky jedenácti žen. Většina z nich měla hispánský původ a i když policie nikdy neměla jediného podezřelého, kriminalisté s případem nakládají jako s prací sériového vraha.
 4. Duhový maniak
  Sériový vrah z Brazílie, který je zodpovědný za vraždu nejméně 16 homosexuálů v okolí São Paula. Jeho technika? Oběť nejprve poníží, poté nelidsky mučí a nakonec ji „milostivě“ odpraví kulkou mezi oči.
 5. Fantom z Lover´s Lane
  Nikdy nedopadený zabiják, který řádil ve 40. letech v americké Texarkaně. Zabíjel především zamilované, kteří si užívali intimnosti v autech v tzv. Lover´s Lanes aka uličkách lásky. Věří se, že právě on dal vzniknout mustru hororových filmů, kde padouch vraždí přesně takto.
 6. Oaklandský zabiják dětí
  Během třinácti měsíců – od února 1976 do března 1977 – unesl vrah s přezdívkou Oaklandský zabiják dětí čtyři děti ve věku 10 až 12 let. Poté je sadisticky mučil tak dlouho, dokud vyčerpáním a bolestí samy nezemřely.
Zodiac – trailer