Příběhy sériových vrahů speciál: 8 nejnebezpečnějších sekt světa

Kateřina Horáková

Vždycky to začíná stejně - jste zklamaní životem, cítíte se opuštění, kdž tu se objeví někdo, komu na vác záleží, kdo vám ukáže cestu. Zcela mu odlehnete a dáte mu všechno - peníze, rodinu, svůj život. Podívejte se na mrazivý seznam nejnebezpečnějších sekt a kultů historie.

 1. Chrám lidu (People´s Temple)
  Nechvalně proslulý kult vedl Jim Jones, který se prohlašoval za mesiáše. V Guyaně dokonce založil Jonestown, město zaslíbené. Všechno skončilo hromadnou sebevraždou 915 příslušníků sekty, ke které je Jones podle audionahrávek donutil poté, co jeho ochranka zabila kongresmana Leo J. Ryana – Jones věděl, že z vraždy se nevyvlékne, a tak se rozhodl ukončit život svůj i všech svých následovníků.
 2. Kult Rocha Thériaulta
  Své následovníky alkoholik a amatérský chirurg Roch Thériault nazýval Dětmi mraveniště. Thériault vycházel z učení Adventistů sedmého dne, okořenil si ho ale o vraždy a perverzní mučení svých oveček. V rámci sekty měl několik manželek. Když jedna z nich zemřela po zpackané operaci, kterou jí sám provedl, nařídil mrtvole do hlavy vyvrtat díru, nad kterou masturboval, protože věřil, že jeho semeno ženu přivede zpět mezi živé.
 3. Church of Euthanasia
  Náboženské hnutí vzniklo v polovině 90. let s tím, že je nás na planetě moc, a taky by bylo lepší, kdyby se část z nás prostě sama zabila.
 4. Mansonova rodina
  Rodina Charlese Mansona se odpíchla od ideálů nacismu a satanismu a její členové spáchali sérii chladnokrevných vražd. Řádění vyvrcholilo zabitím modelky Sharon Tate, manželky režiséra Polanského, která byla v době smrti v osmém měsíci těhotenství.
 5. Děti Boží
  David Berg, známý pod pseudonymem Mojžíš David nebo otec David, založil sektu, která byla založená pouze na hromadném sexu. Každý měl sex s každým, a to bez ohledu na věk – členům byly odebírány děti, které Berg následně zneužíval.
 6. Nebeská brána
  Vůdce sekty Marshall Applewhite své následovníky přesvědčoval, že nastane konec světa a že skrze smrt se dokážou nalodit na vesmírnou loď a odejdou žít s mimozemskými bytostmi. 39 z nich mu uvěřilo a spáchalo hromadnou sebevraždu.
 7. Realiáni
  Příslušníci bizarní sekty věří, že lidstvo vzniklo tak, že jej naklonovali Ufoni. Dokonce si ve Valcourtu otevřeli tematický park UFOland, v němž mimo jiné vystavují repliku mimozemského létajícího talíře a gigantický model DNA.
 8. Óm šinrikjó
  Zakladatelem sekty je Šókó Asahara, myslitel, který byl přesvědčen, že smrt dokáže lidi dovést k nirváně. Proto nechal v roce 1995 své následovníky vypustit jedovatý sarin do tokijského metra. Zemřelo 12 lidí, zbytek má doživotní následky.