Přichází nová sociální síť Gamee pro pařany onlinovek

Redakce

30. dubna bude do světa oficiálně vypuštěna nová sociální síť Gamee. Hodlá propojit komunitu hráčů onlinovek na různých sociálních sítích a dát hraní nový rozměr. Princip služby má být podobný foto síti Instagram, jen se vám od přátel místo fotek budou valit nové mini-hry. Aplikace Gamee už je ke stažení pro operační systém iOS, ale služba by brzy měla začít fungovat i pro platformy Android i pro webové prohlížeče.

Za novou pařanskou službou stojí Jan Řežáb – spoluzakladatel českého startupu Socialbakers, který loni zažil raketový start a přísun miliardových investic ze zahraničí – s manželkou Boženou. Podle manželů, kteří do realizace projektu investovali 600 tisíc dolarů, by mobilní gaming neměl fungovat na principu přelétavého hraní her, u kterých uživatelé dlouho nevydrží. K dispozici je zatím dvanáct her a další by měly přibývat v týdenních intervalech.

Služba se také snaží změnit princip výdělku herních společností na onlinovkách zdarma. V kampani #WeQuitFakeFree se staví proti praktikám „nenuceného“ placení uživatelů za volně přístupné hry, kterých s oblibou využívá například Facebook. (kar)