Priessnitz jsou na komiksovém Alois Nebel Tour 2011

Redakce

Jesenická kapela Priessnitz se vydala společně s hrdinou nádražáckého komiksu Aloisem Nebelem na jarní turné. Stejnojmenná šňůra začala minulý víkend v Jeseníku, jejím vrcholem bude koncert 3. května 2011 v pražské Akropoli.
V rámci turné odehraje kapela 13 koncertů v českých a moravských městech, například v Olomouci, Brně, Plzni nebo Ústí nad Labem. Alois Nebel Tour 2011 bude pokračovat i v létě, kdy Priessnitz odehrají sérii koncertů v rámci festivalů.

Na turné zazní písně z více než dvacetileté historie skupiny. Písničky doprovodí velkoplošná projekce animovaných sekvencí z chystaného filmu Alois Nebel, jenž by měl přijít do kin v říjnu. Předlohou filmu je komiksová trilogie, která je společným dílem frontmana Priessnitz Jaromíra Švejdíka alias Jaromíra 99 a spisovatele Jaroslava Rudiše.

Vznikající filmová adaptace je vůbec prvním českým celovečerním snímkem natočeným technologií rotoskopie. Ta kombinuje hraný a animovaný film; záběry natočené s herci jsou překresleny ve stylu komiksové předlohy. Diváci díky této technologii tak v kreslené podobě uvidí například Miroslava Krobota jako Aloise Nebela, Marii Ludvíkovou, Karla Rodena, Aloise Švehlíka nebo čerstvého držitele Českého lva Ondřeje Malého. Autorem hudby je kytarista kapely Priessnitz Petr Kružík.

Priessnitz se vracejí na pódia po několikaleté pauze. Fanouškům se "poprvé" představili na vyprodaném koncertě v pražském Biu Oko v prosinci loňského roku.  (sli)

Priessnitz – Rybičky

http://www.youtube.com/watch?v=2ZVSFfGhXPI