Princess Chelsea, holka z bazénu, zahraje v Praze cigaretový hit

Redakce

Kdo by si nepamatoval hit The Cigarette Duet, kterým v roce 2011 novozélandská zpěvačka a skladatelka Princess Chelsea nadchla popový svět; duet – nebo spíše hádka o škodlivosti kouření („je to jen cigareta, to nemůže být tak špatné“) s Jonathanem Breem z kapely The Brunettes – rychle nasbíral miliony diváků. Princess ležela v bazénu, pila drinky a pak kouřila na lehátku. Ostatně tak nějak to vypadalo při jejím koncertě před dvěma lety na Ladronce, kde zahajovala festival United Islands. 

Tentokrát přijede Chelsea Nikke, jak zní její rodné jméno, do Prahy s druhým albem The Great Cybernetic Depression, v Paláci Akropolis zazpívá 20. května. Lístky na tuhle depresi stojí 300 Kč.

„Moje písničky jsou jako soundtrack k Disneyho filmu, který natočili KraftwerkEnyou v šedesátkové produkci a ve vesmíru,“ popisovala Princess Chelsea svoji debutovou desku Lil‘ Golden Book. Nahrávka z roku 2011 je plná indiepopových popěvků obalených v zajímavých barokních aranžích.

Její písničky se, jak napsal web Allmusic, pohybují na neviditelné hranici mezi slastným sněním a nočními můrami – za smíchem se skrývá smutek, melancholické nálady naopak ráda shazuje surreálnými obrazy. Něžné deprese jsou slyšet i na novém, více elektronickém albu The Great Cybernetic Depression.