Přispějte stovkou na festival, vzkazují pořadatelé United Islands

Redakce

Rozšíření programu, počtu scén, diváckého zázemí a kapacity areálu nabízí 7. ročník mezinárodního hudebního festivalu United Islands, který se bude konat v centru Prahy na vltavských ostrovech od 24. do 26. června. Pořadatelé zachovali bezplatný vstup, za symbolickou stokorunu však nabídnou Partner Pass, což zájemcům umožní stát se individuálním partnerem festivalu. Majitelé Partner Passu získají katalog s profily všech vystupujících, CD s hity největších hvězd akce, podrobný program s mapkou a různé bonusy. "Od zavedení Partner Passu si slibujeme větší účast diváků na celé akci. Pokud si diváci pas zaplatí, umožní vylepšit služby na festivalu a organizovat ho do budoucna tak, abychom ho nemuseli uzavírat a vybírat od všech vstupné," řekl dramaturg akce David Gaydečka.
Na letošním ročníku United Islands vystoupí stovka kapel z deseti zemí na čtyřech hlavních a čtyřech vedlejších pódiích rozmístěných vedle Střeleckého ostrova také na Kampě, Slovanském ostrově, Dětském ostrově a na přilehlých nábřežích. Novinkou je One Man Show scéna umístěná na Lodi Tajemství, kde se představí Cirkus Ponorka, písničkář Justin Lavash nebo Biorchestr.

Festival 24. června zahájí tradiční Klubová noc, v jejímž rámci se otevírají pražské hudební kluby. O den později na úvod festivalu vystoupí 25. června na pražských ostrovech španělská zpěvačka Amparo Sánchez, která s novou kapelou představí na hlavní scéně festivalu na Střeleckém ostrově své aktuální sólové album. Na ostrovech vystoupí i další významní zahraniční umělci. Pořadatelé již potvrdili účast skotského hudebního objevu, kytarové čtveřice The Cinematics. Do Prahy přijedou představit současné album Love and Terror. Až z Argentiny dorazí taneční kapela Intima, která je známá svou strhující show na živých vystoupení. Zástupcem elektronické scény bude polská kapela Miloopa, která má za sebou úspěšná vystoupení po evropských klubech a festivalech.
Z tuzemských interpretů se mimo jiné představí Xindl X, Sporto, Midi lidi, Poslední výstřel, BraAgas či Burana orchester. (sli)