Proč by měl spát váš pes s vámi v posteli?

Eva Vogelová

Spaní se psem vám přinese hned několik výhod. Prozradíme vám, jaké.

Bude se vám lépe usínat

Máte problémy se spánkem? Nenechávejte spát svého čtyřnohého parťáka v psím pelíšku, ale vezměte si ho s sebou do postele a přiviňte ho k sobě. Pocítíte klid na duši, budete vědět, že vás má někdo rád a ochraňuje vás. Uslyšíte rytmické bušení srdce svého psa, které vás za chvíli uspí. Pokud ale svému pejskovi jednou dovolíte, aby vedle vás spal, těžko už ho to někdy odnaučíte.

Uklidníte se a přestanete být tolik nervózní

Přítomnost psa pozitivně ovlivňuje lidskou psychiku. Když se máte po práci či škole na koho těšit, den se vám bude zdát hned hezčí. Pokud víte, že vás zítra čeká náročný den a jste z toho nervózní, spěte se svým mazlíčkem. Lidé, kteří prožívají stres, protože mají druhý den z něčeho strach, většinou špatně spí. Přitáhněte si k sobě svého psa a trochu se uvolněte. Budete mít pocit, že na všechno nejste sami. Psi sice neumí mluvit, ale podpoří vás svýma očima a přítomností. Těsně před spaním se se svým parťákem v posteli pomazlíte a hned se budete cítit trochu lépe.

Naučíte se spát na kraji postele

Pokud jste zvyklí se během spánku rozvalovat po celé posteli, teď budete mít utrum. Pro psa člověk udělá všechno. Najednou zjistíte, že dokážete spát na malém kousíčku postele, protože zbytek zabírá váš pes. Konečně se naučíte trochu skromnosti, protože svůj prostor dokážete obětovat pro někoho jiného. Lidé většinou takové ústupky nejsou schopní udělat kvůli svým partnerům, ale mazlíčkům v posteli uhýbají intuitivně.

Dočkáte se originálního budíčku

Během spánku se psem se může dít ledacos, třeba to, že se k vám váš čtyřnohý parťák otočí zadkem a prdne si. Přímý zásah vás patrně probudí a dokážete z postele vstát tak rychle jako nikdy předtím. Podobný účinek bude mít pravděpodobně psí hlava u té vaší s pootevřenou tlamou. Nevábných dech vašeho mazlíčka váš zaručeně probudí a vyžene z postele. Můžete se někdy dočkat i ranního olizování. Váš mazlíček to s vámi myslí dobře, vyjadřuje k vám svoji náklonost.

Odnaučíte se jíst v posteli

Máte ve zvyku se ještě před spánkem cpát jídlem v posteli? Pokud do ní budete zvát svého mazlíčka, rychle se to odnaučíte. Když bude mít povoleno být na posteli, automaticky tam za vámi skočí, i když si budete pochutnávat na jídle. Poslintá vám celou postel, budete muset znovu povléct peřiny, pokud se nebudete chtít usínat v psích slinách. Po tomto zážitku pochopíte, že opravdu nemá smysl jíst v posteli. Raději si sednete ke stolu a až pak si zalezete pod peřinu.

Témata:, ,