Proč je někdy lepší zajít do kina než si film stáhnout doma?

Lucie Bryndová

Není to tak dávno, co jsme se radovali, že brzy přijde do kin pokračování našeho oblíbeného filmu. Po jeho zhlédnutí jsme netrpělivě vyhlíželi, kdy vyjde na DVD a rádi jsme si ho připomněli, když běžel po čase i v televizi. To už ale neplatí. Dnes si můžeme doma stáhnout film ještě v momentě, kdy ho stále dávají v kině. A kouzlo se tak nějak vytrácí.

Stahování filmů nás odvedlo z kinosálů do obýváku k počítači. Je ale sledování staženého filmu doma vlastně to, co nás baví? Není lepší občas zvednout zadek a utratit pár stovek za lístky a popcorn s colou?

1. Popcorn z mikrovlnky není ono. Říkáte si, že vyhazovat peníze za kino je naprostá zbytečnost a radši se usadíte s popcornem doma k televizi? Ruku na srdce, popcorn, který si připravíte doma v mikrovlnce, prostě není ono. A navíc, koho budete doma tím chroupáním štvát? To je určitě větší zábava v kině, v momentě, kdy při napínavé scéně nikdo ani nedutá.

2. Nouzový plán na rande. Chtěl jste se před novou známostí vytáhnout a vzít ji někam na prima večeři, ale měli plno, nebo jste měl v plánu jiný program venku, ale začalo pršet? Kino se vždycky hodí jako poslední záchrana. Sice si toho u filmu tolik neřeknete, ale občas možná lepší, zvlášť v začátcích vztahu, kdy jste oba ještě trošku nesmělí. A pak si máte o čem povídat. Navíc – pozvat někoho na rande na film k sobě, je jasné znamení, že chcete sex. A to na začátku vztahu není moc slušné.

 3. Intenzivnější zážitek. Jasně, můžete si říct, že si dneska pořídíte pořádnou bednu s velkou úhlopříčkou a domácí kino a máte o zvuk a obraz jako z kina postaráno. Pořád jsou ale technologie, které vám doma nic nenahradí. Jednou z nich je Dolby Atmos, která vás v kině přenese přímo do centra dění. Pozadu nezůstává ani 3D, které je v kině prostě zážitek, nebo 4DX filmy, kde můžete zažít pořádnou sprchu, vůně filmových scén nebo realistický pohyb díky speciálním sedačkám.

 4. Drcení ruky protějšku. Ke kinu prostě držení se za ruku patří, ať si říká, kdo chce, co chce. Když zajdete s protějškem na super strašidelný horor, určitě vás podpoří, když budete moci nervózně nebo strachy drtit ruku partnerovi. U romantických filmů navíc budete mít mezi sebou díky sedačkám znatelný odstup, než byste měli doma na gauči, což vás může pěkně rozpálit a o to víc si to pak spolu doma užijete.

5. Pobaví vás druzí. Občas se stane, že sáhneme vedle a i přes skvělé recenze narazíme na film, který není podle našeho gusta. No co, za lístek už jste zaplatili, popcorn máte snědený z půlky, tak už v kině zůstanete. Co v takový moment rozhodně funguje, jsou ostatní hosté v sále. Když se začne někdo stupidně smát tomu pokusu o vtip ve filmu, zaručeně vás to pobaví.