Proč kočky honí ocas jiných koček?

Paga

Můžete je ubytovat v nejdražším domečku, krmit je nejvýběrovějším masem a dát jim obojek z pravého zlata. Ale jejich pravou šelmí podstatu z nich nikdy nedostanete!

Kočky jsou rození lovci. Pokud jste proto svojí kočičí solitérce pořídili kámoše a ona neúnavně pronásleduje jeho ocas, nedělejte si z toho hlavu. Ocas totiž jen vypadá jako taková malá myška, kterou by v divoké přírodě lovila. Pokud to ale vaše kočka dělá nápadně často, zpozorněte.

Frustrované lovení

U některých bytových koček způsobuje nahromaděná energie fatální frustraci. A pronásledování ocasu svého kočičího kolegy (nebo dokonce svého) je, stejně jako lovení přívěsků a pokojových květin, jenom způsob, jak tuto energii upustit.

Měli byste si ale ohlídat, jestli hra mezi kočkama nepřerůstá v agresi. To může být těžké, protože dvě hrající si kočky často vypadají jako dva bojovníci v aréně, ve které jde holý život. Většinou jde ale o láskyplné pošťuchování. Něco mezi lovením a hrou. Že je něco špatně, poznáte, když teče krev, to je jasné. Ale taky v případě, že z „hraní“ vypozorujete, že jedno z vašich zvířat to druhé tyranizuje. To znamená, že se ho snaží vykázat z některých míst, neustále na něj útočí a druhá kočka se schovává a je bez nálady nebo vystresovaná.

Unavená kočka, dobrá kočka

Jakmile začíná jejich vztah přerůstat do šikany, měli byste zakročit. Těžko poradit jak, protože problémy mezi kočkami se mohou lišit. Rozhodně je oddělte, když se do sebe pustí. A zkuste jim dát k sobě misky s jídlem, protože u nich jsou na sebe kočky, bůhví proč, hodné.

Zkuste taky útočnější kočku nějak unavit. Prožeňte ji laserem po pokoji! Ze začátku by měla stačit hodinka ráno a hodinku večer. Pokud to nezabere, zkuste něco, s čím bude mít kočka fyzický kontakt. K tomu jsou určené různé myšky nebo peříčka na provázku. Musíte prostě udělat všechno proto, aby si vaše zvířata neubližovala. Pokud ani to nezabírá, povolejte odborníka.