Proč psi žerou kočičí exkrementy?

Pavla Gabrhelíková

Pokud máte v jedné domácnosti psa i kočku, asi jste už byli svědky psího obžerství nad vaničkou s kočičím pískem. Proč to proboha dělají?

Neznamená to, že má váš pes hlad. Ale může to znamenat, že mu v jeho stravě něco chybí a snaží se to doplnit „voňavými“ kočičími výkaly. Může mít nedostatek tuku, vlákniny nebo bílkovin. Zkuste se proto poradit s veterinářem.

Ve volné přírodě jsou psi v podstatě mrchožrouti. Kdyby skončili na ulici, nepohrnou odpadky, exkrementy všeho druhu ani mrtvolami.

Je to pro psy škodlivé?

Pokud někde po cestě za dobrodružstvím slupne váš Azor dva kočičí bobky, pravděpodobně ho to nezabije. Je to pro něj podobné pokušení jako pro nás například tatarák nebo čokoláda, tak se mu nedivte! Nicméně, pokud sní moc kočičího písku nalepeného na hovínku, mohly by nastat komplikace. Sledujte proto svého psa, jestli nemá zácpu nebo se nechová neobvykle.

Jak žraní bobků zamezit? Nejlépe tak, že dáte kočičí záchod někam, kde k němu pes nebude mít přístup. Pokud je to nemožné, uklízejte kočičí bobky co nejrychleji. Což samozřejmě nejde, když chodíte každý den do práce… Pak se nezbývá než se smířit s tím, že od svého pejska budete dostávat exkrementové psí pusinky…