Proč Rose nepustila Jacka na dveře? Největší záhadu Titanicu možná řeší jedna zajímavá teorie

Redakce

Každý, kdo viděl Titanic, si klade tutéž otázku; proč sakra Rose neuhnula s tím svým aristokratickým zadkem a nechala Jacka umrznout? Možná, že jsme na to konečně přišli.

Taková blbost – a přitom si z ní dělají legraci v bezpočtu jiných filmů a seriálů, vznikají podle ní internetová meméčka a Bořiči mýtů si dali dokonce tu práci s tím to vyzkoušet a zjistit tak, že Jack Dawson by se k Rose na plovoucí kus dveří úplně pohodlně vešel a všechno to mohlo dopadnout jinak!

Ať už se vám to líbí,m nebo ne, Titanic dodnes zůstává jedním z největších velkofilmů moderní kinematografie. Je to zkrátka kult, a tak, i v roce 2017, celých 20 let po jeho premiéře, všechny trápí ta stejná otázka; proč to Leo DiCaprio aka Jack nemohl přežít?

Na internetu se nyní objevila teorie, která se možná zní bláznivá, mohla by to ale celé vysvětlovat. A ta zní: Jack totiž vůbec není skutečná postava. Pojďme se podívat na argumenty pro.

Rose, zoufalá z životního stylu své matky a ze svatby s hrubiánským mužem, kterého nemiluje, si kvůli psychotické příhodě vymyslí Jacka, pohledného malíře (ona sama umění miluje, takže – náhoda?), který má málo peněz, ale zato zlaté srdce. Poprvé se Rose s Jackem potká, když chce skočit z lodi a spáchat sebevraždu. To nám připadá jako dostatečné nervové zhroucení na to, aby její mozek byl schopen zachránce stvořit.

A tím to nekončí; když o Jackovi vypráví stará Rose, tým výzkumníků jí řekne, že o Jackovi nenašli žádné záznamy. Na to žena odpovídá, že to ani nemohli, že dnes už existuje pouze v její paměti. A proto se ani jeden z páru nesnažil pořádně vymyslet, jak Jacka na ty dveře dostat, nebo sehnat jiný kus dřeva.

Když pak Rose v New Yorku přijem Jackovo příjmení, znamená to, že přijímá svoji nezávislost a nový život.

Tak co? To vypadá celkem rozumně, no ne? Na druhou stranu, Titanic je pořád blockbuster s romantickou zápletkou a režisér James Cameron asi není až tak tajemný a rafinovaný. My tomu ale klidně uvěříme!

SNÍMKY, KTERÉ JSTE DOSUD NEVIDĚLI: Jak se natáčel Titanic

Které filmy mají na kontě nejvíce Oscarů?