Proč se nechávají někteří muži obřezávat přesto, že jim to jejich víra nepřikazuje?

Lucie Bryndová

Měli jste do teď pocit, že se týká mužská obřízka pouze těch, kteří vyznávají určitá náboženství, jako je například judaismus, a ve výjimečných případech pak těch, kteří si ji nechávají dělat hlavně ze zdravotních důvodů? Možná vás to šokuje, ale na celém světě je obřezaný každý druhý muž. Jaké další důvody k tomu muže vedou a jaké benefity to může přinášet ženám?

Ačkoli podle zdravotnické organizace CDC počet obřezaných mužů klesá (v roce 1979 bylo obřezaných 64, 5 procent mužů a v roce 2010 to bylo 58, 3 procent), trend obřezávání ve světě stále je. K odstranění předkožky se odhodlávají muži i z jiných důvodů než náboženských. Přináší totiž řadu pozitiv, jako je snížení šíření viru HIV a jiných sexuálně přenosných nemocí, snížení vzniku rakoviny děložního čípku u žen nebo přenášení mykóz či bakteriálních a virových zánětů.

Výhody a nevýhody

Po odstranění předkožky dojde ke změně epitelu na povrchu žaludu, jehož kůže automaticky zesílí, aby žalud chránila, a tak je průnik infekce i její přenos méně pravděpodobný. Podle některých odborníků může mít obřízka určitý přínos také při samotném milostném aktu, což bývá často zásadním argumentem a důvodem, proč se k ní muži nakonec sami rozhodnou. Díky odstranění předkožky je penis úplně obnažen a je tak více vystaven zevním podnětům, díky čemuž se stane odolnějším, což pak může mít za následek delší výdrž při sexu.

Dalším důvodem, proč si muži nechávají svou chloubu obřezávat, je pak estetické hledisko. Obřezaný pohlavní úd prý vypadá opticky delší a širší. To pak některým mužům pomáhá k vyššímu sebevědomí, což s sebou přináší výhody i pro ženy. Takový muž bývá často přitažlivější. Pokud si muž bude více věřit, nemusí být při sexu neustále ubezpečován o tom, jak skvělý je, a věnuje se více své partnerce, a to může významně zkvalitnit partnerský sex.

Ačkoli s sebou přináší odstranění předkožky nespornou řadu výhod, mnoho odborníků se shoduje i na tom, že může obřízka přinášet řadu nežádoucích účinků, z nichž se některé nemusí projevit hned. Mezi ně patří například krvácení, infekce nebo úplná ztráta citlivosti. Jedním z nejsilnějších argumentů je pak ten, že mnozí z lékařů věří, že je obřízka z lékařského hlediska zcela zbytečná a považují ji za pouhou formu mrzačení pohlavních orgánů.

Na co se připravit před první zkušeností s obřezaným mužem v posteli

Pokud se seznámíte s novým mužem a před prvním intimním sblížení zjistíte, že je obřezaný, nemusíte se bát, že by bylo nutné přistupovat k takovému muži jinak. Na první pohled vás ale může zarazit vzhled jeho chlouby. Kromě vzhledu a citlivosti mezi obřezaným a neobřezaným penisem až takový rozdíl není.

Přece jen je ale pár maličkostí, se kterými musíte počítat. Mezi ně patří hlavně orální sex a masturbace. Pokud jste byla zvyklá partnerovi dělat dobře laskáním žaludu společně s předkožkou, a to jazykem nebo i rukou, u obřezaných mužů akorát musíte změnit techniku dráždění. Přetahovat předkožku přes žalud se vám prostě nepovede. Změnu můžete pocítit také při samotné délce aktu. A to i u pohlavního styku jako takového. Pravděpodobně vám bude trvat trochu déle, než se vám partnera podaří uspokojit. Což ale nemusí být zrovna na škodu, že, milé dámy?