Proč vyrazit do kina na novinku Mission Impossible – Fallout?

Lucie Bryndová

Šestá mise, nová nečekaná situace, Tom Cruise v neuvěřitelných akčních scénách, dokonalá hudba, největší světová velkoměsta v ohrožení. To a mnohem víc přináší nová mise – Fallout. Potřebujete k tomu ještě něco dodat? Jestli ano, tak to máte mít.

V pořadí již šestou, nejvymazlenější misi si střihnul Tom Cruise ve svých šestapadesáti, podobně jako Roger Moore roli agenta 007, který natočil poslední bondovku ve svých sedmapadesáti. Co na tom, že si při natáčení Cruise zlomil kotník nebo že musel skákat z letadla z výšky skoro deseti tisíc metů a u toho ještě natočit složitou akční scénu počínaje záchranou během volného pádu a konče neuvěřitelným přistáním na střechách Paříže společně s Henrym Cavillem.

Mission Impossible – Fallout je filmovými kritiky označován za nejlepší akční film roku a právem za nejsmělejší misi od roku 1996. Klobouk dolů před režisérem Christopherem McQuarriem, prvním režisérem, který připomněl sílu tohoto akčňáku a vrátil zpátky do hry všechny klíčové hráče, třeba Simona Pegga jako Benji Dunna. Ve filmu se objeví také Vig Rhames, Rebecca Ferguson, Alec Baldwin nebo Vanessa Kirby.

Před šestkou zkoukněte pětku

Šestka navazuje na předchozí díl. Pokud jste tedy neviděli předchozí misi, raději na ni před návštěvou kina ještě mrkněte, abyste byli v obraze. V novém Fallout se hlavní hrdina Ethan Hunt dostane již na začátku do zcela nečekané a nové situace.

Vinou jeho neúspěchu a selhání se ocitnou v ohrožení světová velkoměsta. Všichni už vzdávají jakoukoli naději na úspěch a Ethan je jediný, kdo věří, že dokáže se svým týmem tragickou chybu napravit. Do hry vstupují i další hráči, kteří ačkoli vypadají, že Ethanovi pomáhají, pravděpodobně sledují svým jednáním i své vlastní zájmy…

Akce střídá akci

Ve filmu sice nenajdete tak atraktivní lokace jako v předchozích dílech, ale akce střídá akci. Uvidíte akční scény natáčené na střechách Paříže, Londýna, v Berlíně, ale i cestopisné kulisy v Kašmíru. Co film postrádá, je Jeremy Renner. Původně měl ve filmu být, ale nakonec to nevyšlo. Pro lepší efekt a větší emocionální dopad chtěl nechat režisér Rennera zemřít. Ten ale odmítl. Nechal si tak otevřené dveře k tomu se vrátit v sedmičce.

Podle dosud poskytnutých rozhovorů se Cruise ani Pegg dalšímu pokračování nebrání. S ohledem na to, s jakým rozmezím do kin vstoupila pětka a šestka, se dalšího pokračování budeme moci dočkat asi za dva nebo tři roky. Tak teď vyrazte na Fallout a těšte se na pokračování! Zatím můžete zhlédnout trailer: