Proč je na mě moje kočka tak zlá?

Pavla Gabrhelíková

I když ji milujete, dýchali byste pro ni a máte ji raději než kohokoliv z lidí, stejně je na vás zlá. Vaše kočka vás kouše, číhá na vás, útočí ze zálohy. A teď nemyslíme tu dvounohou. Proč to dělá a jak tomu zabránit?

  1. Přebytek energie. Bytové kočky, obzvlášť ty mladé, jsou plné energie, kterou nemají kde ventilovat. Tím, že na vás útočí, vás vyzývají ke hře. Proto na vás vybíhá zpoza rohů. Zkuste si s kočkou alespoň hodinu denně aktivně hrát. Peříčko na provázku, lejzr nebo hra s balónkem ji unaví natolik, že vám dá pokoj. Doporučujeme zkusit i různé kočičí trávy a uklidňující esence.
  2. Nudí se. Když si pořídíte kočku, je třeba proměnit váš lidský byt v kočičí byt. Kočky potřebují mít velké škrabadlo a nejlépe u okna, aby se z něj mohly dívat ven. Taky bude třeba na zeď připevnit poličky na skákání a vymyslet různé prolézačky. Někdy je lepší pořídit i druhou kočku, aby si spolu vyhrály.
  3. Má zdravotní problém. Pokud se po vás kočka ožene při hladění na bříšku, zadních nohách nebo zádech, pravděpodobně ji něco bolí a dává vám tím najevo, ať to neděláte. Okamžitě ji zavezte na veterinu.
  4. Je agresivní. To se stává opravdu minimálně. Většinou jde jen o nahromaděnou energii. Agresivní kočka se do vás zakousne a nepustí, u toho vás bude kopat zadníma nohama. Bude vám chtít prostě skutečně ublížit, i když ji neprovokujete.