Programátorky, grafičky – hlaste se. Miss IT je tu pro vás

Redakce

Jste žena? Studujete informační technologie nebo pracujete v oboru? Pak máte šanci dokázat, že jste nejen chytrá, ale i hezká. Pro tuto příležitost je tu soutěž Miss IT, již pořádá lifestylový měsíčník pro IT odborníky I_Ty++.  Cílem projektu je přiblížit svět IT veřejnosti. A ukázat, že i v tomhle oboru pracují dívky. Hezké dívky.

Soutěž Miss IT probíhá na webu Miss IT, kde se zájemkyně o soutěž registrují nahráním fotografie a doplněním několika informací. Registrace probíhá do 15. listopadu 2012. Pro přihlášené dívky veřejnost hlasuje.

Tři dívky s největším počtem hlasů pak dostanou ceny a také korunku krásy. Výhru v podobě nového smartphonu iPhone5 obdrží kromě tří nejúspěšnějších ajťaček  také tři hlasující a případně osoba, který vítězku Miss IT 2012 do soutěže přihlásila.

Profily soutěžících se samozřejmě dají sdílet a komentovat na sociálních sítích.

„Přihlášené dívky jsou nejen hezké a sympatické, ale také velmi zkušené v oboru IT. Kromě toho, že IT studují, často pracují například jako web master, grafičk nebo programátorky. Velké zastoupení máme třeba z Technické Univerzity v Liberci nebo z katedry Informatiky v Hradci Králové. Kromě studentek se ale hlásí již ženy v IT zběhlé, například ajťačka z policejního útvaru, nebo paní, která se od programování dostala až na pozici KA managera projektů typu MES. Přesně o tyhle ženy nám šlo,“ říká šéfredaktorka časopisu I_Ty++ Alena Čálková.

Patronkou soutěže se stala Miss ČR 1995 Monika Žídková. Akce odstartova 15. října, skončí slavnostním vyhlášením 25. ledna 2013.  

swipe helper

Mezi články můžete přecházet pohybem prstu na displeji do stran

zavrit