Programátorky, grafičky – hlaste se. Miss IT je tu pro vás

Redakce

Jste žena? Studujete informační technologie nebo pracujete v oboru? Pak máte šanci dokázat, že jste nejen chytrá, ale i hezká. Pro tuto příležitost je tu soutěž Miss IT, již pořádá lifestylový měsíčník pro IT odborníky I_Ty++.  Cílem projektu je přiblížit svět IT veřejnosti. A ukázat, že i v tomhle oboru pracují dívky. Hezké dívky.

Soutěž Miss IT probíhá na webu Miss IT, kde se zájemkyně o soutěž registrují nahráním fotografie a doplněním několika informací. Registrace probíhá do 15. listopadu 2012. Pro přihlášené dívky veřejnost hlasuje.

Tři dívky s největším počtem hlasů pak dostanou ceny a také korunku krásy. Výhru v podobě nového smartphonu iPhone5 obdrží kromě tří nejúspěšnějších ajťaček  také tři hlasující a případně osoba, který vítězku Miss IT 2012 do soutěže přihlásila.

Profily soutěžících se samozřejmě dají sdílet a komentovat na sociálních sítích.

„Přihlášené dívky jsou nejen hezké a sympatické, ale také velmi zkušené v oboru IT. Kromě toho, že IT studují, často pracují například jako web master, grafičk nebo programátorky. Velké zastoupení máme třeba z Technické Univerzity v Liberci nebo z katedry Informatiky v Hradci Králové. Kromě studentek se ale hlásí již ženy v IT zběhlé, například ajťačka z policejního útvaru, nebo paní, která se od programování dostala až na pozici KA managera projektů typu MES. Přesně o tyhle ženy nám šlo,“ říká šéfredaktorka časopisu I_Ty++ Alena Čálková.

Patronkou soutěže se stala Miss ČR 1995 Monika Žídková. Akce odstartova 15. října, skončí slavnostním vyhlášením 25. ledna 2013.