Prostitutes s časopisem? Prostě tu testují kanály


The Prostitutes vydali svou novou desku s časopisem. Jsou o tom debaty. Podle někoho to hudbu trochu devalvuje, podle jiných se zase dostane k více posluchačům. Oboje je víceméně pravda.

Já nevím. Jsem spíš nezávislý pozorovatel. Sleduji, fandím a jsem zvědav, jak se to vyvine a zda to bude mít nějaký efekt. Ovšem když se jmenujete Prostitutes, tak se s nějakým tím podbízením počítá. Každopádně deska teď mezi lidmi je. Snad mezi nimi nezapadne.
Podobný způsob prodeje/distribuce ostatně není nic nového. Spíš je to zatím trochu nezvyklé, ale vypadá to, že si budeme zvykat rychle. Hudební byznys se možná úplně nehroutí, ale malinko připomíná sněhuláka na jaře (a kdekdo mu teď rád strouhá mrkvičku). Každý hledá nějaké kanály, jak svou hudbu dostat k co nejvíce uším, které by ji svými sluchovými kanálky dopravily do co nejvíce mozků. A v mozcích ji přetavily na emoce – po tom přeci kapely touží nejvíce!

Příště si je koupím zas
Nicméně myslím, že debaty o tom, jak a proč se album distribuuje, by neměly zakrýt (nebo rovnou přikrýt) to hlavní – totiž album samotné. A co se mých kanálků týče, tak průtok Hometown Zombies jimi mi dělá dobře. Je to vrstevnatá, inteligentní, intenzivní, hutná, popová nahrávka. Leave It Like It Is s hostující LP Sonjou je tak správně pateticky nakročená „rocková balada“ (nejhorší slovní spojení na světě – nicméně zcela na místě),že může až vyvolávat mrazíčky. Ideální písnička na léto. Ušetříte za klimatizaci. V Boom mi zase, a nemohu se toho zbavit, Adrian zní úplně jako Bruce Springsteen. Má tu podobně nakřáple posmutnělý hlas. Což se mi líbí.
Můžu ale chválit desku, když jsou to kamarádi a produkoval jí Dušan, ještě větší kamarád? Není to neobjektivní? Ale přeci se kvůli tomu s nimi nerozhádám… Na křtu, který už k žádnému časopisu přilepený nebyl, jsem si nové písničky poslechl naživo. I když první půlku jsem koukal na záda Nicelandovi. No, raději Nicelandovi než Landovi, že ano, ale přeci jen jsem se pak snažil propracovat trochu víc dopředu. Pak už jsem viděl všechno. I robota.
Tak doufám, že se toho Filteru prodalo co nejvíc. Příští desku ať přibalí třeba ke croissantu, já si jí koupím zas. S čokoládovou příchutí!

Poslechněte si The Prostitutes

mardosha@noise.cz
www.myspace.com/mardosha