Průvodce krystaly pro začátečníky: Které si vybrat pro jednotlivé fáze vašeho života?

Lucie Bryndová

Krystaly a jejich léčivá síla jsou známy od nepaměti. V poslední době ale nabývají na nebývalé popularitě. Nejde totiž jen o módní doplněk, ale i o prostředek, kterým můžete pomoci ulevit duši, udržet si láskyplný vztah nebo načerpat tolik potřebnou energii. Jak s krystaly zacházet a které si vybrat?

Láska

Pokud hledáte lásku, kamenem číslo jedna, který vám nesmí chybět, je růženín. Jinak známý také jako kámen lásky. Otevírá vaše srdce, působí harmonicky, mírumilovně a probudí ve vás soucit i dovednost odpouštět. Pomáhá léčit zlomené srdce a zvýšit sebevědomí. Dalším kamenem, který souvisí s láskou, je rodonit. Tento kámen pomáhá při problémech ve vztazích. Podporuje emoční uzdravení a pomůže vám zmírnit strach. Zklidňuje duši a bude se vám hodit zvlášť ve chvíli, kdy budete mít tendenci se unáhleně rozhodovat. Až do hloubky vaší duše jde granát. S ním znovu nabudete tolik důležité pokory a uvědomíte si, co opravdu chcete. Sodalit vám pomůže říkat správné věci ve správnou chvíli. Je ideálním kamenem pro podporu komunikace a sebevyjádření.

Úzkost, stres a deprese

Před iracionálními obavami, ať už jsou z čehokoli, vás pomůže ochránit labradorit. Odráží nežádoucí energie, stimuluje vaši intuici, čistí a otevírá čakry. Jedním z nejúčinnějších krystalů proti úzkosti je lepidolit. Uvolňuje starosti a společně s jeho pomocí budete schopni lépe zvládat své emoce. Mezi oblíbený čistící kámen patří také selenit, který nejen absorbuje negativní energii, ale zároveň přitahuje energii pozitivní, podporuje lásku a odpuštění. Při řešení problémů jakéhokoli druhu využijete také ametyst. Používá se především k zajištění rovnováhy a zmírnění stresu, ale je účinný také při nespavosti či při zbavování se závislostí.

Kariéra a pracoviště

Řešíte právě problémy v práci a nejste nějak schopni se odrazit ode dna? Pořiďte si karneol, krystal, díky kterému se naučíte dochvilnosti a dokončit rozdělané úkoly. Pro podporu tvořivosti můžete použít fluorit, který vám pomůže zpracovat nové informace a zbaví vás rozptýlení. Tygří oko je tu pro vás ve chvíli, kdy jste vystaveni velkému stresu a potřebujete zůstat nohama pevně na zemi.

Štěstí a úspěch

Jadeit je účinný nejen ve chvíli, kdy vás trápí problémy s ledvinami a bolest beder, ale přijde vám vhod také ve chvíli, kdy si nejste jisti, jakou cestou se vydat. Díky němu objevíte nové možnosti řešení a nové cesty. Aventurin přitahuje štěstí a bohatství, pomáhá s osobním růstem a využívá se ve chvíli, kdy hledáte správnou příležitost.

Spánek

Trápí vás problémy s nespavostí? Než začnete sahat po doplňcích stravy, vyzkoušejte přírodní cestu, a to magnezit. Tento krystal pomáhá zmírnit úzkost, zapamatovat si sny a lépe usínat. K uvolnění svalstva, zmírnění duševních problémů a uklidnění mysli se vám bude skvěle hodit celestin.

Pamatujte ale na jedno. Krystaly mají svou moc ve chvíli, kdy je vyčistíte a poté nabijete. Vyčistit je můžete pomocí kouře nebo vystavení měsíčnímu svitu úplňku. Existuje i celá řada dalších způsobů, stačí googlit. Jakmile budete mít svůj krystal čistý a budete chtít využít jeho účinků, přijde řada na jejich nabití neboli naprogramování, aby vám pomohly přesně tak, jak si přejete. Jedním ze způsobů, jak krystal nabít, je ten, že si ho vezmete do své dominantní ruky a představíte si bílé světlo obklopující vás i kámen. A poté směrem k němu vyšlete své přání a požádáte ho o pomoc.