První díl Česko Slovenská SuperStar představil (docela) vtipné moderátory i vtipnou porotu

Lubos-Prochazka

Televize Nova a Markíza dnes večer odstartovaly první Česko Slovenskou SuperStar v historii. První díl, spíše představovací, ukázal, kdo nás bude v soutěži nejspíš bavit a kdo moc ne. Výkon moderátorů Leoše Mareše a Adely Banášové, kteří vstupy natáčeli v Praze u Vltavy, byl průměrný, byť místy velmi zábavný. Z poroty zazářila rockerka Marta Jandová (35), která je útočná, ale i celkem vtipná. Propojovacím sexy hlasem SuperStar se stal herec a dabér Jan Maxián (26).

Leoš Mareš (33) a Adela Banášová (28) jsou sice šikovní profíci, ale první díl SuperStar ukázal, že si na sebe ještě zvykají. Skáčí si do řeči, vzájemně překládají svá slova, neustále se smějí a pošťuchují… Možná je to záměr, ale divák si na jejich svérázný smysl pro humor ještě bude muset chvíli zvykat. Kamera je při jejich vstupech velmi divoká, někdy až moc detailní. Takže je třeba vidět, jaké mají moderátoři zuby. "Ty Daře závidíš výstřih," prohlásil Leoš na adresu Adely před medailonkem o porotkyni Daře Rolins (36). Narážel tak na menší ňadra své moderátorské kolegyně, která si ale dokáže ze svých malých prsou a velkého nosu udělat legraci: při jednom z castingů s kamennou tváří při diskusi na toto téma prohlásila, že si ňadra nechala zvětšit – a jejich dárcem byl muž.

Novinky letošní SuperStar

– Jde o první ročník federální soutěže
– Česko Slovenská SuperStar má proto českého moderátora a slovenskou moderátorku
– V porotě zasedají dva čeští porotci a dva slovenští porotci
– Soutěžící se mohou doprovodit na hudební nástroj
– Do soutěže se přihlásilo 11 tisíc lidí

Jak už bylo řečeno, Nova a Markíza pojali první díl SuperStar jako jedno velké představení porotců a moderátorů, mezi které štáb zařadil zajímavé záběry z castingů v Praze, Brně, Bratislavě a Košicích. K vidění tak třeba byly archivní záběry ze začátku kariéry kata celé poroty Pala Habery (47). Následovala jeho velmi drsná hláška z letošních castingů. "To je jedno obrovské smradlavé hovno," prohlásil Palo na adresu jednoho ze soutěžících.
Do toho jsme mohli vidět Ivetu z Brna, která se pokusila zazpívat slavnou Haberovu píseň Reklama na ticho. Palo se při jejím "výkonu" raději schoval, protože prý Ivetu znervózňoval. Nakonec na ni z prostor za kulisami musel křičet skoro všechna slova, protože Ivera si je kvůli trémě nepamatovala. A proč tahle neintonující slečna přišla? "Chtěla jsem to jen tak zkusit," prohlásila.
Objevil se taky Josef (28), informátor z pražského Florence, který s porotou (bohužel napůl vážně) hovořil o tom, v kolik odjíždí autobus do Mostu. Pak zazpíval píseň od "Goťáka". A neoslnil. Prostě to jen chtěl zkusit. Části národa byl ale bohužel k smíchu.

Podívejte se na ukázky ze SuperStar

http://www.youtube.com/watch?v=FgPRtu7bhl4&feature=fvw

Marta Jandová jako drsná holka
Zpěvačka Marta Jandová z německé skupiny Die Happy Česku i Slovensku ukázala, že je drsná holka. Bývalá přítelkyně německého zpěváka Sashy (37) má velmi odvážný slovník. Když například dozpíval gay Roman (22) z Bratislavy, který si oblečení na casting koupil v sex shopu, z čehož byl Pavol Habera v šoku, Marta prohlásila: "To je docela hezkej kluk." Když se ale její kolegové z poroty zděsili, Marta nečekaně dodala: "Já totiž menstruuji, takže se mi líbí každej!"
Romanovi po jeho zpěvu neidentifikovatelné diskotékové písně porota řekla NE! On pak na adresu Marty, která se mu snažila poradit, že by měl zkusit zpívat i výšky, prohlásil: "Ta kráva…"
Jandová si během castingů poslechla taky píseň od svého expřítele Sashi I Feel Lonely v podání Jakuba (23) z Prahy. "Tak na tuhle mě tedy Sasha nesbalil," zaznělo z jejích úst a porota se s neúspěšným klukem rozloučila. "Já ho tak milovala," zakřičela Marta po Jakubově odchodu. Myslela tím samozřejmě Sashu…  

V pondělí 7. září uvidíme v televizi to nejlepší z pražského castingu. Koule.cz pro vás samozřejmě bude dál Česko Slovenskou SuperStar sledovat.