První jména Rock for People: Queens Of the Stone Age, Klaxons či Parov Stelar

Redakce

Festival Rock for People (2. – 5. 7. 2013) oznamuje první letošní jména. Na letišti v Hradci Králové zahrajíQueens Of the Stone Age, The Parov Stelar Band, Papa Roach a Klaxons.

„Co hudební skupina, to jiný žánr, jiný příběh. Výběr dokládá naši snahu o dramaturgickou pestrost se společným jmenovatelem – kvalita, energie a rovněž překvapení v podobě nových nahrávek,“ říká na adresu prvního čtyřlístku Michal Thomes, ředitel Rock for People.

Poslechněte si zmíněné kapely v YouRadiu

Zatím poslední deska kalifornských multižánrových psychadeliků QOTSA vyšla v roce 2007, novinka je v plánu na letošní rok. Jak jsme už psali dříve, s albem kapele pomáhají Trent Reznor z Nine Inch Nails a Dave Grohl z Foo Fighters.

Rakušané The Parov Stelar Band i Papa Roach patří v Česku ke starým známým kapelám; Parov Stelar ocení hlavně fandové elektronicko-swingových večírků, partu z Vacaville pak hardrockeři.

Londýnští raveaři a držitelé ceny Mercury za album Myths of the Near Future z roku 2007 Klaxons pak českému publiku také nejsou neznámí, hráli například na Planet Festivalu v Táboře v roce 2009. (sli)