Pryč je zmar. Luno natočili skvělé EP Lifecycles a jedou s ním na turné

Redakce

Už dlouho nezněla pražská kapela Luno tak barevně, zábavně a dobrodružně jako na novém EP Lifecycles, které vydává 14. ledna 2014.

).

Luno – Lifecycles tracklist: Come and Fail, Fire In Your Heart (Luno Guy Gatbois), Lifecycles, Luno (Bloc Party cover), Discover the Sheep of Sound, Starting Over (Black Lips cover)

Z Lifecycles je zkrátka cítit daleko víc emocí než jen beznaděj a zmar, což ostatně potvrzuje sama zpěvačka Ema Brabcová. "Člověk vlastně nikdy neví, kam ho to v tom tvůrčím procesu zavede, fakt ale je, že naděje a víra teď hraje v mém osobním a vlastně i profesním životě velkou roli."

Kapela desku nahrávala ve studiu i doma, a to se podle Šmityho odrazilo na výsledném zvuku: "Lezou nám z toho teda úplný devadesátky," komentoval natáčení. Jak tyhle devadesátky znějí naživot, to už brzy budete moci posoudit na vlastní uši.

V Plzni 14. ledna a v Praze 16. ledna Luno chystá speciální akustický koncert s duem Calm Season. Členy Luno tu doprovodí pianista Franko Dudinka, do smyčcové sekce kapela angažovala Terezii Kovalovou (violoncello) z Calm Season a Borise Carloffa (housle). S akustickou kytarou se připojí Tuzex ze Super Tuzex Bros. (členové Landmine Spring, Sunshine a Mandrage), s nimiž Luno v lednu a únoru pojedou klasické elektrické turné. (sli)

Luno + Super Tuzex Bros. tour

14. 1. Plzeň, Divadlo Pod Lampou, 16. 1. Praha, Palác Akropolis, 17. 1. Děčín, Garage, 18. 1. Kladno, Poldofka
30. 1. Plzeň, Anděl Music Bar, 31. 1. Sušice, Tradiční kloub, 1. 2. Domažlice, Moskyto, 7. 2. Přibice, Aqua Club Bar, 8. 2. Znojmo, Gogo Music Klub, 12. 2. Praha, Rock Café, 19. 2. Brno, Melodka, 20. 2. Olomouc, Jazz Tibet, 21. 2. Břeclav, Piksla, 22. 2. Uherské Hradiště, Klub Mír