Přiznání vnučky Limonádového Joea: Trpí depresemi

Redakce

Po vyslovení jména herečky Zorky Janů se jenom málokomu vybaví její tvář, přitom neodmyslitelně patřila do života nejkontroverznější české herečky všech dob Lídy Baarové. Byla totiž její sestrou, která neunesla trpký osud své slavnější sestry, který posléze dolehl i na celou jejich rodinu a skokem z jejich hanspaulské vily spáchala sebevraždu.

Právě postavu Zorky Janů v dlouho očekávaném velkofilmu Lída Baarová, který bude mít premiéru již 21. ledna, ztvárnila vnučka legendárního Limonádového Joea Karla Fialy Anna Fialová. „Ona byla celkově nemocná. Byla maniodepresivní. Trpěla strašnými depresemi. Jakýkoliv nepříjemné zprávy a nové informace na ni působily jinak a víc,“ rozebrala Fialová psychický stav prvorepublikové filmové a divadelní herečky, díky jejímuž osudu si na vlastní kůži vyzkoušela, jak to vypadá na okraji střechy hanspaulské vily rodiny Lídy Baarové.

Lída Baarová / Julie Vrabelová

„Byla to spousta dojmů najednou. Určitá část toho se dokonce točila na střeše vily na Hanspaulce. Já jsem měla přidělaný pás kolem sebe a jenom jsem se nahnula nad střechu, což pro někoho může být strašidelná představa, ale já miluju výšky, takže jsem si to vlastně užívala,“ šokovala drobná herečka, která na sebe práskla, že i ona trpí depresemi.

„Samozřejmě ne v takové míře jako Zorka. Takhle depresivní nejsem. Ale myslím si, že každý má někdy z něčeho depku. Třeba že špatně vstal nebo má špatné období,“ prozradila nám začínající herečka, které jsme se zeptali, co by udělala, kdyby jí stejně jako Zorce hraní zakázali.

„To se hodně těžko představuje. Asi bych někam jela a přejedla bych se k smrti,“ ukončila.

Padesát odstínů šedi získal šest nominací na Zlatou malinu. Kdo další byl nominován na anticenu?

Tipy na nominace na Oscary: Kdo to asi bude?

Témata:,