Pub Animals mají album roku v cenách Anděl 2010


CD Safar-I promíchalo karty v českém ska/reggae a přineslo i velký mezinárodní úspěch.

 

Českokrumlovská skupina Pub Animals získala prestižní ocenění Anděl 2010 za debutové CD Safar-I. Žánrové ocenění za nejlepší desku roku 2010 v kategorii ska/reggae  udělila skupině Akademie populární hudby v Praze ve středu 23. února v pražské Incheba Aréně na Výstavišti v Holešovicích. Pub Animals svým krátkým koncertem uzavřeli slavnostní předávání žánrových cen. Album  Safar-I si fanoušci mohou zdarma stáhnout na webové stránce www.pubanimals.cz.

„Moc děkujeme hudební akademii za ocenění, rodinám za trpělivost a všem našim fanouškům slibujeme, že se mají v budoucnu na co těšit. Nejbližší koncert chystáme na 18. března do Českého Krumlova a pojmeme ho jako narozeninový mejdan a samozřejmě jako oslavu Anděla,“ vyjádřil svou radost zpěvák skupiny Pavel Podruh.

Moderní a originální hudba

Své debutové album Safar-I vydala mladá talentovaná kapela Pub Animals před létem 2010. Nehledě na to, že natáčeli svou prvotinu, rozhodli se spolupracovat s jedním z nejlepších studií v České republice. Po několikaměsíční práci ve studiu Biotech, mimo jiné Andělem oceněného producenta Ecsona Waldese, vznikla nahrávka, která ohromila nejen akademickou porotu, ale i více než osm tisíc posluchačů, kteří si album zdarma stáhli na domácích stránkách kapely.

„Kluci udělali velký kus práce. Když přišli do studia Biotech poprvé, měli jasnou vizi a inspiraci zahraničním zvukem, kterého se nám společně nakonec podařilo docílit. Pub Animals jsou budoucností nejen českého ska a reggae, ale celé naší hudební scény,“ popisuje své pocity z úspěchu producent Ecson Waldes.

Mezinárodní úspěch

Díky mnoha hudebním vlivům od popu až k funku Pub Animals razantně bourají žánrové klišé a rozhodně nejsou klasickou ska/reggae kapelou. V létě 2010 byli z několika stovek hudebních skupin z celého světa vybráni na největší reggae festival v Evropě, španělský Rototom Sunsplash. Stali se tak první českou kapelou v oficiálním line-upu tohoto legendárního festivalu.

Další plány

Pub Animals neusínají na vavřínech a pokračují v další práci. Kromě toho, že se svou živelnou show obrážejí kluby, majálesy a festivaly, chystají se také natočit klip ke skladbě Elephant Man. Ve spolupráci s kreativním teamem z německé MTV plánují premiéru klipu na začátek července 2011.

Aktivity Pub Animals zaujaly i další promotéry a hudební profesionály ze zahraničí, a tak kapela intenzivně jedná o podpoře s německou SONY/BMG. V neposlední řadě se kapela připravuje na vystoupení na velkolepé otevírací párty Žlutých lázní v Praze, které proběhne 30. 4. 2011.

Témata:, , ,