Rádio srdcem: Pomozte Viktorce, která trpí zákeřnou chorobou

mim

Viktorka (2,5) žije jenom se svou maminkou, která se o ni stará s velkou láskou. Moc se na narození své holčičky těšila. Když jí pak sourozenci jednou řekli, že by s Viktorkou měla jít k lékaři, že jim na ní přijde něco zvláštního, poslechla...

Tehdy bylo její holčičce šest měsíců. Z neurologie je odeslali do motolské nemocnice v Praze, kde mamince nakonec sdělili, že její dcera trpí spinální muskulární atrofií I. typu. Při této nemoci postupně odcházejí všechny svaly a dítě postupně vypadá jako hadrová panenka. Nakonec mu selžou taky plíce i srdce…

Těžký osud

Maminka se dozvěděla, že se jedná o neléčitelnou nemoc. Bylo jí doporučeno, aby si s Viktorkou užívala každý den, protože nikdo neví, jak dlouho tady bude. Je pochopitelné, že se o svou holčičku nesmírně bála a sledovala ji ve dne v noci. S myšlenkou, že ji Viktorka navždy opustí, se nikdy nesmířila. Na internetu objevila v Belgii studii na nový lék – spinrázu – a měla štěstí.  Viktorka byla do studie zařazena, obě odjely do Belgie, kde Viktorka dostala zdarma čtyři aplikace drahé spinrázy. Už teď sleduje na své dceři velké pokroky, udrží hlavičku a trochu i tělíčko.

Maminka doufá, že s každou další dávkou spinrázy, kterou je třeba podávat třikrát ročně, se bude Viktorčin stav zlepšovat. Je šťastná, že tento lék konečně schválili i u nás, jen o něj musí pokaždé požádat. Mezitím s Viktorkou pravidelně rehabilituje a shání pro ni nejrůznější pomůcky, které jsou poměrně drahé.  Sama je Viktorce pořídit nemůže, protože o ni pečuje celý den, a tak nestíhá chodit do práce a potřebuje pomoc od nás ostatních. Pomůžete?

Generální partner koncertu je společnost LIDL. Podpořit nemocné děti můžete i vy. Stačí zaslat dárcovskou SMS ve tvaru: DMS ZIVOT DETEM 60 na číslo 8 77 77. Děkujeme!

Více informací najdete na ZDE.

swipe helper

Mezi články můžete přecházet pohybem prstu na displeji do stran

zavrit