Radůza spojila písničky s povídkou a vydává knižní muzikál o válce

Redakce

Písničkářka Radůza chystá rok po vydání úspěšného řadového alba Gaia nový počin. Napsala knihu povídek, které tvoří souvislou dějovou linku, a každou z nich doplnila písničkou. Vznikl tak knižní muzikál popisující příběh člověka, jenž v různých podobách prochází bitvami. Vyprávění začíná bitvou u Marathonu, a proto jej zpěvačka pojmenovala Marathon – příběh běžce.

Rozhovor s Radůzou o albu Gaia: Luk a šíp mi připomněly, jak rychle se život může otočit

„Přemýšlela jsem, jak nový literárně hudební útvar nazvat, a napadl mě název chansonetto, který spojuje šanson a romaneto, což je myslím výstižné. Podnětem ke vzniku byl pocit bezmoci nad vzrůstajícím násilím ve světě, nad nepoučitelností člověka v době 70. výročí konce 2. světové války,“ říká o své tvorbě Radůza.

Před čtenářem-posluchačem se odvíjí lidský osud jako dlouhý běh, během něhož lidská bytost bojuje se svými slabostmi a touhami, ale především dochází k poznání. Dějová osa končí na přelomu let 1945/46 v Sudetech, kde vrcholí jeho protiválečné vyznění. Celý projekt vychází 8. května 2015 jako CD a kniha dohromady. (red)