Rapper Lil Wayne konečně nastoupil do vězení

Redakce

Americký rapper Lil Wayne v úterý nastoupil roční trest vězení. Trest mu vyměřil soud za to, že u něj v roce 2007 policisté našli nabitou střelnou zbraň. Rapper už loni v říjmu přiznal, že poloautomatickou zbraň s ráží 40 milimetrů a s náboji ukrýval v autobuse, v němž absolvoval turné.
Rozsudek měl být vynesen už před týdnem, ale v suterénu budovy vypukl požár a všechna přelíčení byla odložena. V únoru zase muselo být vynesení rozsudku odloženo kvůli operaci zubů zpěváka.
Sedmadvacetiletý rapper si svůj trest odpyká v městských káznicích, nikoli ve státním vězení. Propuštěn by podle mohl být za dobré chování zhruba za osm měsíců.
Přečtěte si na Kouli: Lil Wayne bude ve vězení vstávat ve čtyři ráno.
Lil Wayne v posledních měsících kvůli hrozně vězení horečně pracoval a pro své fanoušky pořádal rozlučkové koncerty a videa. V jednom vzkazu zaslaném MTV minulý týden tvrdil, že během jediné víkendové noci natáčel materiály s různými umělci pro sedm různých klipů. Časopisu Rolling Stone řekl, že v tvorbě chce pokračovat i za mřížemi, kde mu ale nenechají iPod. "Nadále tam budu rappovat a až se vrátím domů, budu mít partu rapperů," věří majitel několika platinových desek. (sli)