RECENZE: Horor Všechno nejhorší je to nejzbytečnější, co kdy (ne)uvidíte

Kateřina Horáková

Jsou horory, u kterých se leknete. Pak horory, co vás vyloženě vyděsí, a nakonec horory, kvůli kterým je celý tenhle žánr považován za brakový, okrajový, příšerný. Novinka od producentů Očisty a vynikajícího Uteč s názvem Všechno nejhorší patří do té třetí skupiny.

Když se Bill Murray v kultovní komedii Na Hromnice o den více vrací pořád na začátek jednoho a toho samého dne, je to sranda a je to romantické, protože se díky tomu změní z nafoukaného trouby v normálního chlapa. Teď téměř totéž dělá herečka Jessica Rothe v kůži Theresy alias Tree. Ta prožívá pořád znovu a znovu svoje narozeniny, akorát že to vždycky skončím tím, že ji brutálně zamorduje člověk v masce maskota její univerzity. Blondýnka musí přijít na to, kdo ji to pořád dokola a dokola zabíjí.

Pokud vás už teď nudí číst, vězte, že se vůbec nemýlíte, ni nejste zmlsaní. Horor Všechno nejhorší sice trvá jen 96 minut, je to ale těch naprosto nejzbytečnějších 96 minut, co kdy prožijete. Jediná věc nepochopitelnější, než že to někdo myslel vážně a natočil to, je fakt, že to někdo jiný pustil do běžné kinodistribuce.

Ten film nemá nic. Nemá charismatickou herečku v hlavní roli – jedinou kvalifikací Jessicy Roth k jejímu získání bylo zřejmě to, že je dost podobná slavnější Blake Lively. Nemá kvalitní scénář, který by věrně vykresloval prostředí amerických vysokoškolských spolků. Nemá napětí, nemá lekačky, nemá překvapivou pointu – hodit to na poslední přeživší postavu prostě fakt není šokující.

Nabízí se jediné vysvětlení, totiž že jde vlastně o hororovou parodii, na to je to ale zase málo vtipné. Scény, které by se daly označit za (pokusy o) vtipy, jsou tu přesně dvě. Jedna z nich je postavená na krásce ze sesterstva, která si prdne, a druhou už si ani nepamatuju.

Pokud máte něco málo přes hodinu a půl volného času, naložte s ním doslova JAKKOLIV jinak, než abyste šli do kina na tenhle film.

Hodnocení: 0 z 5 koulí

Všechno nejhorší – trailer