Viděli jsme Padesát odstínů temnoty: Je to ještě horší, než jste si mysleli

Redakce

Film Padesát odstínů temnoty jde právě do kin. My jsme ho už viděli a přinášíme vám čerstvou recenzi. Je ještě horší než předchozích Padesát odstínů šedi!

Druhý díl příběhu o Aně a Christianovi je opravdu horší než ten první. Čím? Už v prvním díle jste mohli vidět mnoho klišé. Na druhý díl to ale zdaleka nemá.

Začátek je vleklý a jak jistě tušíte nebo dokonce víte, Ana a Christian se po rozchodu dají znovu dohromady. Pokud jste se těšili na Kim Basinger, na kterou trailer láká, musíme vás zklamat. Objeví se tam jen v pár scénách, a to ještě jen na chvilku. A žádnou erotiku nepředvede.

Thriller linka je úplně směšná s ještě směšnějším koncem. Ale co je na tomhle snímku nejvíc bizár, jsou sexuální scény. Představte si jakoukoli životní situaci – v tomto snímku vždy všechno končí sexem a je jedno, jestli se ústřední dvojice zrovna pohádala nebo je na plese.

Co se dále týče sexuálních scén – Ana se s Christianem v prvním dílu rozešla, protože je úchyl. Tady si ovšem dokonce o prasárničky sama říká. On jí samozřejmě vždy s radostí vyhoví. Jenže všechny scény začínající svazováním, Venušinými kuličkami a podobně končí klasickým misionářem. Takže ve finále dost nuda.

A tak je to tam se vším. Klišé za klišém. Včetně toho, kdy se Ana probudí v Christianově košili, jde ho hledat po domě, protože její milý není v posteli, a najde ho polonahého cvičit – a co neudělá? Pozoruje ho a začne si hryzat rty a prsty. Ach jo. O jejím (nebo spíš jeho?) umu mít orgasmus, kdykoli se jí dotkne (kdekoli) nemluvě.

Na film doporučujeme jít do kina (pokud vůbec) s kamarádkami, ne s přítelem. Pokud to není Jamie Dornan, asi budete po rozsvícení v sále při pohledu na svého balíka lehce zklamaná – protože, co si budeme povídat, přes to všechno špatné se na filmu najde i něco dobré, a sice tělo hlavního hrdiny.

I představitelka Any, herečka Dakota Johnson, je kost. Tímto taky chválíme maskéry a kostyméry za dobře odvedenou práci. Taky teda chválíme hudbu, ta je dobrá, i když na soundtrack z Padesáti odstínů šedi nemá.

6 filmových premiér, které nás čekají v roce 2017

22 fotek a video z Padesáti odstínů temnoty: Jamie Dornan ukáže své nádherné tělo