Recenze VOSTO5: Skvělé prostředí, bezvadné herecké výkony, geniálně zasazené hlášky

Redakce

„Jmenuji se Eda, je mi 28 let a není to dobrý.” "Česká republika - země Evropské unie. Spolková republika Německo - země Evropské unie. Španělské království - země Evropské unie." "Volající: „Dobrý den, to jsem já.” Moderátor: „Zřejmě ano.”" Přečtěte si recenzi na divadlo od Adély Špulkové.

Tak nejen tyto hlášky mohli 25. srpna slyšet návštěvníci divadelního představení Karavan Evropa divadla VOSTO5 na Letné v rámci festivalu LetNí LetNá. Hlavní hrdina Eda, jehož život se odehrává mezi prací v obchodě s mapami a bytem v podkroví, se dovídá o svatbě své dobré kamarádky z gymplu.

Ještě společně s dvěma spolužáky tvořili nerozlučnou čtyřku a Eda se rozhodne na svatbu jet. Má to ale háček, svatba bude v Portugalsku.

Eda, který nikdy nebyl za hranicemi naší vlasti, si koupí auto, půjčí fialový karavan a vyráží. Po cestě nabere v Dánsku jednoho kamaráda, ve Francii druhého kamaráda a čeká je směr Portugalsko, aby aspoň na chvíli zase mohli být tou čtyřkou jako na střední.

Během cesty všichni tři nostalgicky vzpomínají na staré časy, na zážitky ve fialovém karavanu. Do Portugalska opravdu dojedou, ale nevěstu o chvilku prošvihnou, zkrátka paradox.

Shrnuto – skvělé prostředí, bezvadné herecké výkony, geniálně zasazené hlášky, vhodně zvolená scéna a aktivní publikum, to vše dohromady znamenalo skvělou atmosféru a divadelní zážitek. Škoda, že tato inscenace měla derniéru.

Ale derniéru rozhodně nemá divadlo VOSTO5, takže vyrazte na jejich další představení. A rovněž si nenechte ujít festival LetNí LetNá, který potrvá do 3. září.