Relax! Holly Johnson z Frankie Goes to Hollywood poprvé přijde i do Prahy

Redakce

Kdo by neznal osmdesátkové hity Relax nebo Power of Love, které hrají česká rádia dodnes? Stojí za nimi zpěvák Holly Johnson s liverpoolskou kapelou Frankie Gooes To Hollywood. Johnson se v rámci světového turné k třiceti letům vydání debutového alba zastaví v Praze. V Průmyslovém paláci zahraje se svou doprovodnou skupinou 26. srpna. Lístky stojí od 890 Kč.

Sestava kapely:
Holly Johnson – zpěv, Richard Brook – bicí, Vincent Spritzendorfer – basa, Lyndon Connah, Rob Hughes – klávesy, saxofon, Pete Rinaldi – kytara, Kristin Hosein – vokály

„Johnson, kterého již mnozí dávno odepsali kvůli vážné nemoci (je nakažený virem HIV, pozn. red.), se před časem vrátil v plné síle. Se svým bandem loni vydal čtvrté řadové album Evropa. Loni vyjela kapela vůbec poprvé od roku 1987, kdy se rozpadli Fraknie Goes to Hollywood, na turné po Británii. Díky úspěchu pokračují po Evropě,“ říká promotér festivalu Dušan Neuman. 

Frankie Goes To Hollywood se proslavili v polovině 80. let minulého století. Debutový singl Relax vyletěl až na špici ostrovní hitparády a vydržel tam pět týdnů. Skladatel Ondřej Soukup zařadil v roce 1987 píseň Relax i druhý hit Power of Love do muziky k snímku Víta Olmera Bony a klid, který popisoval prostředí pražské komunity veksláků. (red)