R.E.M. budou mít na desce Patti Smith a Eddieho Veddera

Redakce

R.E.M. zveřejnili další podrobnosti k chystané novince Collapse Into Now, která má vyját v roce 2011. Na albu si zahostují Eddie Vedder z Pearl Jam a zpěvačky Patti Smith a Peaches. Deska se bude od předchozí Accelerate lišit v konceptu a délce skladeb. "Na Accelerate jsme se snažili udělat skladby tak rychlé a krátké, jak to jen šlo. Novinka bude v tomhle směru víc expanzivní," řekl basák Mike Mills magazínu Spin. "Chtěli jsme, aby nové skladby byly různorodé. Budou tam nějaké pomalé, překrásné písničky, další zase ve středním tempu a také tři nebo čtyři rockové kusy," dodává.
Ačkoliv R.E.M. ještě seznam skladeb nezveřejnili, Mills prozradil, že v písničce Blue si zazpívá Patti Smith, Peaches se objeví v songu, který má v názvu slovo aligátor, a Eddie Vedder se objeví v It Happened Today.
Svou patnáctou desku nahrávají R.E.M. ve studiích v Berlíně, Nashvillu a New Orleans. Práce v jednotlivých městech zahrnuje podle Millse i koštování místní kuchyně. "V Berlíně pijeme pivo a jíme uzeniny, v New Orleans jíme Cajun (strava sestávající hlavně z rýže a zeleniny, kterou do oblasti New Orleans přivezli kanadští Angličané) a pijeme sazerac (koktejl z whisky, koňaku atd.). No a v Nashivllu jsme si dali hodně smažených kuřat," uzavírá Mills. (sli)

Poslechněte si rock na YouRadiu

Podívejte se na E-Bow the Letter, klip k písničce z desky New Adventures In Hi-Fi, ve které hostuje Patti Smith