Reportér Koule.cz Luboš Procházka mluvil s Ramazzottim

Redakce

V Praze večer vůbec poprvé koncertoval populární italský zpěvák Eros Ramazzotti. Zaplněné hlediště O2 areny, ve kterém se podle pořadatelů sešlo 12 tisíc lidí, dlouho aplaudovalo jeho novým skladbám z alba Ali e Radici i starším hitům. Římský rodák během koncertu připomněl i 20. výročí naší sametové revoluce, když se v jeho průběhu na projekční ploše za jeho zády objevil velký český nápis "Ať žije svoboda a demokracie".

Eros pozdravil česky

Ramazzottiho první pražský koncert začal efektním nástupem, když při písni Appunti e note vylezl za asistence pomocníků v dělnických přilbách z jednoho z osmi velkých přepravních kontejnerů, které sloužily jako dekorace na pódiu i jako projekční plochy.  "Dobrý den, Praga. Jak se máte?" pozdravil Eros bouřící davy a během skoro dvouhodinové show zahrál se svou skupinou například píseň Terra promessa, se kterou v roce 1984 zaznamenal první výrazný úspěch na festivalu v San Remu.

Párty si užil v centru

Po koncertu odjel Eros Ramazzotti do centra Prahy, kde pro něj v oblíbeném K.U. baru uspořádal afterpárty jeho kamarád, módní návrhář Osmany Laffita. "Pozval jsem asi 50 lidí, mezi nimi i Frekvenci 1 a Kouli.cz, protože vás máme rádi," řekl reportérovi Koule.cz a zároveň moderátorovi zpravodajství Frekvence 1 Luboši Procházkovi návrhář kubánského původu, který žije v Nižboru u Berouna. Právě tam byl Ramazzotti na návštěvě v pondělí. Chtěl se totiž poznat s Osmanyho tygrem Bagherou. "Akce začala kolem 23. hodiny, Eros dorazil cca 23.40 s ochrankou, kterou mu dělala firma pana Zahradníka. V uzavřeném klubu, kam dorazil i expremiér Gross s manželkou, se nesmělo kvůli zpěvákově hlasu kouřit," popisuje reportér Luboš Procházka. "Ramazzoti se choval bezprostředně, byl milý, zdravil se skoro s každou ženou… Se svými lidmi povečeřel po půlnoci biftek, který zapíjel šampaňským. Dokonce tančil na hudbu, která v klubu hrála. Kolem jedné hodiny si na mě udělal čas a podepsal mi CD a také se se mnou vyfotil. Do rozhovoru se mu ale nechtělo. Než jsem z klubu odcházel, přinesl personál dort se svíčkami. Jedna z hlavních Erosových vokalistek totiž slavila narozeniny," dodal Procházka. Párty skončila v centru Prahy v ranních hodinách. Už zítra čeká Ramazzottiho koncert v Lublani.

(red)