Revival Alice Nellis a Líbánky Jana Hřebejka poběží poprvé ve Varech

Redakce

Nová komedie Alice Nellis Revival bude mít premiéru na Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech. První diváci ji uvidí v sále v hotelu Thermal v pátek 5. července od 19:00. V kinech pak film poběží od 11. července.

Ve filmu mají hlavní roli Bolek Polívka, Miroslav Krobot, Karel Heřmánek a Marián Geišberg, kteří hrají hrají v Revivalu kamarády, jejichž rocková skupina se rozpadla v roce 1972. Nyní se chtějí pokusit o velkolepý návrat, k němuž má každý svůj důvod. Ve středu dění proto není jen návrat kapely na pódia a s tím spojená zábava, ale i život všech jejích členů. Ve filmu si dále zahrají i Vojtěch Dyk a Zuzana Bydžovská.

Revival uvedou sami herci a tvůrci filmu a na účastníky premiérového večírku čeká překvapení, možná vystoupí kapela Smoke,“ říká Martin Palán, ředitel distribuční společnosti Bontonfilm.

Premiéru v Karlových Varech bude mít i intimní drama Líbánky režiséra Jana Hřebejka s Aňou Geislerovou v hlavní roli. Film byl vybraný do hlavní soutěže a premiéra je načasovaná na sobotu 29. června. (sli)