Režisérka nafotila mystické fotografie, které vám vyrazí dech

Redakce

Mladá režisérka Eva Toulová se stala modelkou uměleckých fotografií, ze kterých se tají dech. V netradičních foto - obrazcích, jako by ožívala plátna starých umělců a jejich fantaskní svět. Autorem série je jeden z nejvýraznějších propagátorů výtvarné fotografie, Lumír Žemla, jehož hlavní doménou je malovaná fotografie.

„Lumír je nesmírně talentovaný fotograf iniciující smysluplné charitativní projekty. Já osobně nejsem moc zvyklá objevovat se před objektivem. Ale jako umělkyni mě uchvátila Lumírova práce. Jeho fotky jsou jedny z nejkrásnějších, které jsem viděla! Tak atmosferické a emocionální, připomínající malbu,“ řekla o dílech Toulová.

Režisérka, která sklízí četné úspěchy na poli filmové branže, před rokem uvedla do kin celovečerní film Šťastná. Dále například režírovala úspěšnou reklamu pro pánské obleky, která nyní běží na televizních obrazovkách s Martinem Krausem, Tomášem Vernerem a Petrem Štěpánkem.

Pod jejím režijním vedením prošly herecké osobnosti jako Dana Morávková, Jan Hrušínský, David Kraus, Ljuba Krbová, Aneta Krejčíková, David Gránský, Ilona Csáková a mnozí další. Podívejte se na ni do galerie.

Ruský umělec vytváří děsivé panenky: Vypadají jako živé

Galerie: Tyto úžasné obrazy maluje 16letá holka!

Témata:,