Richard Gere je v České republice! Bude hostem na festivalu v Karlových Varech

Redakce

Richard Gere, anglický filmový herec a režisér, dorazil na filmový festival do Karlových Varů. Na všechny působí skromně, vůbec se nechová jako hollywoodská hvězda a za to ho milujeme!

Tady něco o něm. Svoji první hlavní roli obdržel v roce 1973 a poté se objevil v hollywoodské sexuálně laděné detektivce Looking for Goodbar (1977). Dostal také hlavní roli ve filmu Nebeské dny v roku 1978. Jeho herecká kariéra a popularita začaly prudce stoupat po roce 1980 zejména díky úspěšnému filmu American Gigolo z roku 1982. Později se stal mužem, jenž se objevoval pravidelně na hlavních stranách amerických módních časopisů.

Ozvěna jeho rolí v 80. letech kolísala mezi úspěchem a neúspěchem. Po uvedení filmu Vnitřní záležitosti (Internal Affairs) v roce 1996 a světově proslulého romantického snímku Pretty Woman (1990), kde hrál po boku Julie Roberts, zůstal na výsluní.

V roce 2002 obdržel Zlatý glóbus za film Chicago a hrál ve filmech Nevěrná (Unfaithful) a Proroctví z temnot (The Mothman Prophecies), které byly vcelku úspěšné. Taky byl zvolen “Mužem roku” pro rok 2006.